Hlavní navigace

Web-ICQ: služba ICQ okamžitě, odkudkoliv a z jakéhokoliv prohlížeče

[Tisková zpráva] Verze ICQ bez potřeby stahování nyní i s facebookovým chatem

Sdílet

PRAHA, 19. listopadu 2010: ICQ, přední poskytovatel služeb typu „instant messaging“ (IM), dnes uvedla novou webovou verzi své služby, která může být využívána na jakémkoliv počítači či webovém prohlížeči bez nutnosti instalace softwaru. Web-ICQ, pod původním názvem ICQ2go, nabízí jako součást svých komunikačních funkcí integraci se sociálními sítěmi.

Web-ICQ je určeno především uživatelům v internetových kavárnách či využívajícím veřejné počítače, je zdarma a zprovoznění trvá jen několik sekund, přičemž poskytuje plný přístup ke všem populárním ICQ funkcím – tedy nejen pouze k chatu ale také integraci se sociálními sítěmi. Přechod od názvu ICQ2go k Web-ICQ je součástí konceptu ICQ, který uživatelům nabízí kompletní funkcionalitu ICQ bez ohledu na způsob jeho využívání – ať již na PC s nainstalovaným ICQ 7, na mobilním telefonu s ICQ Mobile, nebo na cestách prostřednictvím veřejného počítače s Web-ICQ.

Web-ICQ může být spuštěno z libovolného webového prohlížeče na jakémkoliv počítači a skvěle se hodí do prostředí, kde jsou aplikace vyžadující stahování blokovány nebo nejsou vůbec dostupné. Díky zabudované integraci s nejpopulárnějšími sociálními sítěmi mají ICQ uživatelé jistotu, že nepropásnou jakékoliv informace či nové statusy svých přátel na Facebooku či twitteru, neuniknou jim nejnovější fotografie z akcí na flickru, a že nebudou muset přeskakovat z jedné sociální webové stránky na druhou. Jako bonus mohou ICQ uživatelé dokonce využívat SMS služby a zasílat SMS zprávy z Web-ICQ na mobilní čísla.

Verze Web-ICQ, která  je zdarma, je okamžitě dostup­ná na: 
http://www.ic­q.com/download/we­bicq/ v angličtině, němčině, ruštině češtině a portugalštině.

O ICQ: ICQ je předním poskytovatelem služeb typu „instant messaging“ pro globální komunitu internetových uživatelů. Robustní instant messaging software ICQ, špičkové komu­nikační funkcionality a dynamické nástroje pro komunity jsou nyní bezplatně dostupné v 16 jazycích na webové stránce www.icq.com.