Hlavní navigace

WebExpo 2008 - dvoudenní veletrh o technologiích, webdesignu a marketingu na internetu

[Tisková zpráva] (Praha, 27. 8. 2008) - První ročník největšího českého odborného veletrhu o internetu WebExpo 2008 se uskuteční o víkendu 18. a 19. října v prostorách České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze. Veletrh je zaměřen na technologie, webdesign a marketing na webu. Pořádají ho projekt DvaNula a Katedra informačních technologií na Provozně ekonomické fakultě ČZU za podpory Tuesday Business Network. Podrobné informace najdete na stránkách www.webexpo.cz.

Sdílet

Na programu konferenční části veletrhu budou odborné přednášky předních českých a slovenských programátorů, webdesignérů, marketingových specialistů a dalších odborníků zabývajících se webem. Dále se uskuteční tzv. keynotes (klíčové přednášky), diskuzní kroužky na daná témata, firemní produktové přednášky, burza odborné literatury a další. Veletrh je určen jak pro širokou programátorskou veřejnost, malé a střední podnikatele na internetu, softwarové firmy a marketingová oddělení zabývající se on-line službami, tak pro větší firmy poskytující síťová řešení v B2B sféře. Pro firmy jsou k dispozici výstavní prostory. Doc. Zdeněk Havlíček, vedoucí Katedry informačních technologií ČZU, připomíná, že nová vývojová etapa v rozvoji internetu, tzv. web 2.0 umožňuje vyšší aktivní účast uživatelů a větší sdílení informací. Výsledkem mohou být efekty, které se v ekonomice označují jako „long tail“. Prostřednictvím webových technologií lze navrhnout nové výrobky či služby a rychle je uvést do praxe. Jak dále zdůrazňuje, je to výzva, která je motivací k účasti na WebExpo 2008 také pro mladou generaci a studenty.

Součástí veletrhu jsou také soutěže. První s názvem „Startup Show“ je určena novým českým projektům, které byly spuštěny na internetu počínaje 1. lednem 2007 a nověji. Mediálním partnerem soutěže je internetový blog BuzzMag, který startup scénu ve světě i u nás mapuje od roku 2005. Čtyři finalisté soutěže budou mít příležitost ke 20 minutové prezentaci přímo na veletrhu a vítězný projekt navíc získá reklamu v hodnotě 5 000 Kč. Další dvě soutěže probíhají ve spolupráci s hlavními partnery WebExpo, společnostmi Microsoft a Adobe. Do soutěží se mohou přihlásit programátoři s aplikací, při jejímž vývoji použijí technologie poskytované těmito společnostmi. Vyhlášení vítězů proběhne na veletrhu. Odměnou pro vítězný projekt je propagace sponzorem soutěže a věcnou cenou je software pro vývojáře. Společnost Microsoft, jako jeden z hlavních partnerů akce, přichystala odborné přednášky pro vývojáře a IT manažery. Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje, představí vizi rozvoje webových služeb Software + Service. „Rostoucí poptávka po moderních webových aplikacích je obrovskou příležitostí pro české vývojáře a programátory. Proto jsme se rozhodli stát se jedním z hlavních partnerů WebExpo 2008 a seznámit návštěvníky s našimi nejnovějšími technologiemi,“ vysvětluje Jiří Karpeta.

Druhým hlavním partnerem je společnost Adobe. Piotr Walczyszyn (Platform Evangelist ze společnosti Adobe) představí na veletrhu novou generaci technologie flash v prezentaci nazvané „Flash Player – driving innovation.“ Další přednášky se budou věnovat nástrojům, které Adobe poskytuje webovým vývojářům, jako jsou Flex, AIR a další.

Kromě uvedených společností jsou dalšími partnery WebExpo 2008 společnosti Skype, Seznam, mBank, Kerio Technologies, Good Data, Newstin, WOW Technology, Webmade, BEN, dále týdeník Marketing & Media a ICT Revue (příloha HN).

Kontaktní informace: Ing. Václav Stoupa, DvaNula, tel 777 862 590, vstoupa@dvanula.cz Ing. Václav Lohr, KIT ČZU, tel 224 382 045, lohr@pef.czu.cz

Pro účast na veletrhu je třeba se registrovat na internetových stránkách www.webexpo.cz, kde jsou také k dispozici podrobné informace o programu, přednáškách a jejich autorech. Více informací pro tisk naleznete na adrese: www.webexpo.cz/pres­s/

Profily organizátorů
DvaNula je projekt, který uskutečnil již několik úspěšných konferencí pro PHP programátory. V roce 2008 získaly 2. místo v soutěži „Český open source roku“ v kategorii „akce“ pořádané serverem Root.cz.

Katedra informačních technologií působí na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Cílem katedry je výchova odborníků a výzkum v oblasti aplikací informačních a komunikačních technologií při řízení sociálních a ekonomických procesů. Akce WebExpo 2008 má podporu vedoucího katedry doc. Ing. Havlíčka, CSc. a členů jeho týmu zabývajících se webovými aplikacemi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).