Hlavní navigace

"Webové stránky CK Fischer navštíví každý den 4000 návštěvníků.."

[Tisková zpráva]

Sdílet

„Webové stránky CK Fischer navštíví každý den 4000 návštěvníků..“

Praha, 25. září 2001 --- INTERNET OnLine, internetová divize Českého Telecomu a.s., uspořádala Konferenci S.M.E. (Small Medium Enterprises), která měla za cíl nabídnout současným i potenciálním zákazníkům z řad malých a středních firem řešení na míru a upozornit na možnosti, které se nabízejí na současném telekomunikač­ním trhu.

Konference byla rozdělena do dvou hlavních částí – v dopoledním cyklu přednášek se představily osobnosti internetového i civilního života jako byl např. nezávislý senátor a majitel CK Fischer, pan Václav Fischer, nezávislý publicista Jiří Peterka nebo Adam Healey ze společnosti SAMBA Digital. Samozřejmá byla i účast vrcholových manažerů INTERNET OnLine a Českého Telecomu.

Odpoledne bylo ve znamení workshopů, výstižně rozdělených podle oboru podnikání na řešení pro:
a) obchodní firmy,
b) výrobní firmy,
c) firmy nabízející služby a
d) řešení pro IT.

Pan Václav Fischer potvrdil možnost kvalitního využití Internetu v oblasti služeb i argumentem, že „za první půlrok 2001 navštívilo stránky CK Fischer v průměru denně 4 000 zákazníků“.

Neméně zajímavá byla i zjištění společnosti NFO AISA, jejíž výzkum představil pan Miloš Tengler. Z průzkumu vyplývá, že až 93% středních podniků je přesvědčeno, že Internet zrychluje komunikaci s obchodními partnery a dokonce 82 % si myslí, že e-mail je levný prostředek komunikace. Naopak o bezpečnosti komunikace po Internetu nejsou přesvědčeny téměř dvě třetiny respondentů. Jednou z bariér využívání Internetu malými firmami je obava, že tomuto médiu a práci s ním jejich uživatelé neporozumí. Obecně lze hodnotit podle agentury český trh jako trh s velkým potenciálem právě v oblasti středních a malých firem, které teprve pro internetovou komunikaci dozrávají.

Ze služeb IOL zaujala především ve workshopech možnost vzdáleného přístupu do firmy přes IP VPN a důkladné zabezpečení hostingových služeb, které nespočívá jen v kvalitních UPS, ale i v možnosti nasazení motorgenerátoru.

Tradičně největším lákadlem byly služby ADSL a pilotní projekt Českého Telecomu, kde v rámci workshopů manažeři informovali o širokém spektru aplikací této nové technologie --- od rychlého přístupu k Internetu, přes VPN, teleworking, telelearning, až po video a interaktivní síťové hry.

V závěru nelze než ocitovat Michala Knora, ředitele pro marketing a prodej IOL: „Širokopásmové služby jsou v současné době nejatraktivnější, ale své místo v portfoliu IOL mají všechny technologie --- využití záleží na profilu a potřebách konkrétního zákazníka“. O tomto se mohlo přesvědčit nejen téměř 200 účastníků konference, ale každý, kdo zavítá na internetovou adresu www.iol.cz. Veškeré přednášky jako vhodný studijní materiál naleznete právě zde pod buttonkem Konference S.M.E.

Partnery celé konference byly společnosti Autocont, Cisco Systems, Compaq, Logica, M.I.A. a Microsoft.

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení v ČR. Nabízí bezplatný přístup na Internet i kvalitní, spolehlivé a garantované vytáčené připojení po celé České republice ve výhodném tarifu I2001. Dále nabízí profesionální připojení pevnými linkami a celou řadu doplňkových služeb spojených s Internetem. V neposlední řadě je i provozovatelem informačního portálu www.quick.cz. Více informací o poskytovateli internetového připojení INTERNET OnLine naleznete na adrese: http://www.iol­.cz/onas.php. O službách se můžete informovat na bezplatné telefonické lince 0800 184084 nebo také přímo z webových stránek.

Kontakty:

Jana Voňavková
PR manažerka IOL
INTERNET OnLine
tel. +420 2 84084111
e-mail: jana.vonavkova@hq­.iol.cz

Martin Schenk
Account Director
Virklis – PR Agency,
tel. +420 2 6925838
e-mail: martins@virklis­.cz