Hlavní navigace

Webový operační systém EyeOS – budoucnost internetu!

[Tisková zpráva] Určitě to znáte : jste daleko od svého počítače a nutně potřebujete něco zařídit. Přitom je kousek od Vás internetová kavárna, které by se dalo patřičně využít. Ptáte se jak? Čtěte dále...

Sdílet

Dovolte nám představit opensource projekt eyeOS. Jedná se o neustále se rozvíjející webový operační systém, k jehož provozu Vám bude stačit jakýkoliv počítač připojený k internetu. Pokud se jej rozhodnete používat, můžete mít svá data k dispozici kdykoliv a odkudkoliv! Jak? Je to velmi jednoduché – veškerá Vaše data jsou umístěna na Internetu , nejsou tedy vázána na Váš počítač, a tudíž k nim máte přístup opravdu odkudkoliv – třeba z výše zmíněné kavárny! EyeOS sice ještě běžný operační systém nahradit nedokáže, ale základní funkce už zvládá. Prostředí systému je velmi podobné Vašemu běžně používanému operačnímu systému, nemusíte se tedy bát, že nebudete vědět, jak s ním pracovat.

A co všechno Vám může eyeOS nabídnout? Kromě klasického spráce souborů – eyeHome, do kterého můžete nahrát jakákoli svá data, i vlastní browser eyeViewer, který Vám možná pomůže ze školy či práce navštívit blokované stránky. Dále můžete využívat také RSS čtečku či textový editor eyeEdit. EyeOS Vám nabízí i dva typy komunikátorů – eyeMessages, s jehož pomocí můžete komunikovat s ostatními uživateli eyeOS, a eyeBoard, který slouží všem uživatelům jako nástěnka. EyeOS obsahuje i další aplikace jako např. eyeCQ (obdoba oblíbeného messangeru ICQ) či několik her (Prince of Persia, Solitaire…).

Webový operační systém eyeOS je jedinečný i tím, že se k němu můžete připojit přes svůj mobilní telefon, a spravovat tak své soubory přes mobil opravdu kdykoliv a odkudkoliv!

Že žádný text nepřekoná vlastní zkušenost je více než jasné, a proto pokud Vás eyeOS zaujal, není nic jednoduššího než navštívit www.eyeos.cz a vyzkoušet si jej na vlastní kůži!