Hlavní navigace

Webpark - www stránky zdarma od centrum.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Webpark – www stránky zdarma od centrum.cz

Portál centrum.cz spustil službu pro tvorbu a uložení www stránek zdarma – Webpark.cz. Tato nová služba z rodiny serverů centrum.cz nabízí uživatelům internetu zcela jednoduchý a spolehlivý nástroj pro provoz osobních, rodinných či firemních stránek, ale i pro start menších internetových médií zcela zdarma.

„Centrum Webpark stavíme hlavně na spolehlivosti a jednoduchosti užívání. Právě proto jsou servery Webparku postaveny na výkonné technologii Intel a před spuštěním prošli celou řadou zátěžových a bezpečnostních testů. Věříme, že jsme pro uživatele internetu připravili opravdovou lahůdku na poli free webhostingových služeb,“ říká Tomáš Prokop – manažer produktu portálu centrum.cz.

Webpark nabízí pro uživatele standardně 20 MB prostoru, automaticky možnost používat doménu 3.stupně (http://neco.web­park.cz ), přístup přes www rozhraní i FTP. Pro tvorbu jednoduchých stránek bez znalosti html jazyka nabízí intuitivní www automat. Webpark již nyní umožňuje vkládání objektů pro lepší funkčnost www stránek – vlastní ankety, počítadla, knihy návštěv, aktuální datum a čas. Provozovatelé stránek na webparku jistě ocení funkční systém statistik návštěvnosti a možnost zavést heslovaný přístup pro určitou skupinu stránek a násvštěvníků.

„Očekáváme velký růst zájmu o freewebhostingové služby. Možnost provozovat osobní nebo rodinné www stránky je všude okolo nás velmi populární. Např. i na slovenském trhu, kde již centrum.cz provozuje slovenskou verzi – centrum.sk, patří free weby mezi nejpoužívanější služby. Chceme s Webparkem směřovat mezi zkušené i nezkušené tvůrce www stránek. Oběma skupinám nabízí užitečné nástroje – ať se jedná o www automat umožňující tvorbu bez znalosti html jazyka, nebo o možnost vkládání užitečných objektů a i sledování podrobných statistik návštěvnosti,“ komentuje novou službu Ondřej Tomek – ředitel společnosti NetCentrum – provozovatele portálu centrum.cz.

Start Webparku byl přesně načasován na předvánoční období. Podle zahraničních průzkumů je pěkná www stránka zajímavým a kuriózním vánočním dárkem.

Portál centrum.cz zahájil provoz v září 1999 a dnes je třetím nejnavštěvovanějším a zároveň nejrychleji rostoucím serverem svého druhu. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma, nebo se baví soutěžemi a hrami. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.). Od září 2000 patří mezi služby centra i největší zábavní server Xchat.

V květnu 2000 vstoupily do provozovatele portálu Centrum.cz – společnosti NetCentrum, s.r.o. firmy Intel Capital a Baring Communication Equity.

Kontakt:
Oldřich Bajer
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0603 406 197
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).