Hlavní navigace

Další lokalizovaný produkt pro české uživatele: Weby Google

[Tisková zpráva] Společnost Google spouští českou verzi aplikace Weby Google (angl. Google Sites), díky které lze týmově vytvořit webovou stránku a editovat ji stejně snadno jako dokument. Weby Google umožňují velice rychle shromáždit různé informace na jednom místě – videa, kalendáře, prezentace, přílohy i text. Tyto informace lze pak pohodlně sdílet a upravovat, a to libovolně velkou skupinou uživatelů.

Sdílet

Weby Google (přímý odkaz najdete i v seznamu lokalizovaných produktů na www.googleblog.cz) jsou 26. lokalizovaným produktem českého Googlu. Pro využívání aplikace Weby Google v češtině stačí, aby měli uživatelé zvolený český jazyk v základních nastaveních jejich účtu na Gmailu.

„Čeští uživatelé mají po Gmailu, Kalendáři Google, Picase a Dokumentech Google další vybavení do jejich „online kanceláře“ v podobě české aplikace Weby Google," říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu. „Weby Google teď umožní snadno udělat web prakticky komukoli, základní stranku je možné si vytvořit během několika minut a pak stačí přizvat přátele či kolegy."

Pro tvorbu a úpravy webových stránek v aplikaci Weby Google není potřeba ani HTML kód, ani zkušenosti s vytvářením webových stránek. Novou stránku otevřete jediným kliknutím a i přidávání obsahu je jednoduché – vlastně jen klikáte na editační tlačítko. Sdílení dokumentů je stejně snadné jako odeslání pozvánky na schůzku. Veškerý obsah je možné okamžitě prohledávat a podporovány jsou všechny internetové prohlížeče. Velkou výhodou je, že k instalaci a provozu tohoto řešení není zapotřebí kupovat žádný hardware ani software.

Weby Google jsou bezpečným řešením a uživatelé mají plnou kontrolu nad tím, kdo se může na projektu podílet nebo kdo si může stránky prohlížet. U každé stránky je k dispozici i detailní historie. Weby Google jsou může stejně efektivně využívat tým o pěti lidech i koncern nebo univerzita o 50 000 lidech.

Weby Google umožňují vytvářet široké spektrum stránek, například:

  • pro jednotlivce: profilové stránky včetně stručného životopisu, specializací a cílů pro aktuální čtvrtletí;
  • pro týmy: týmové stránky pro konkrétní projekt;
  • pro školy: virtuální učebny, v nichž budou žákům zadávány úkoly;
  • pro firmy: intranetové prezentace, na nichž budou k dispozici centralizované údaje o firmě atd.

Další funkce aplikace Weby Google:

  • možnost zakomponovat do stránek obsah dalších produktů Google: YouTube, Dokumenty Google, Kalendář Google nebo Picasa;
  • snadné nahrávání všech typů souborů (grafické, textové, video, různé formáty atd.);
  • možnost úpravy stránky dle vlastních preferencí.

Řešení Weby Google je postaveno na technologii JotSpot a je dostupné v Google Apps, v edicích Standard, Premier a Education. Pokud vaše firma nebo škola nepoužívá Google Apps, navštivte stránku sites.google.com a z firemní nebo školní adresy se zaregistrujte v Team Edition. Stávající administrátoři Google Apps mohou spouštět Weby Google rovnou z panelu Google Apps.

Více informací najdete na sites.google.com.