Hlavní navigace

WIA ve spolupráci s městskými a obecními úřady spustila lokální informační portál

[Tisková zpráva] Společnost WIA, inovativní telekomunikační operátor, dnes spouští místní informační službu v podobě webové prezentace, která byla vytvořena ve spolupráci se zastupiteli měst a obcí. Přístup k informacím je zajištěn prostřednictvím mobilních telefonů a počítačů s přijímačem WiFi (pásmo 2,4 GHz a 5GHz).

Sdílet

Praha, 8. prosince 2008 – Společnost WIA, poskytující bezdrátové připojení, nyní pro občany ve vybraných lokalitách ČR (oblast Úštěcka) spouští informační službu. Aktuální informace s lokální platností jsou poskytovány prostřednictvím zákaznického webového portálu, který je veřejně přístupný všem uživatelům s WiFi přijímačem a jeho prohlížení není podmíněno aktivním připojením k internetu. Portál je primárně určen pro zákazníky využívající bezdrátových služeb WIA. Nyní však obsahuje i místní novinky, důležité změny a nezbytné informace pro obyvatele konkrétní obce či města. Pro zajištění aktuálnosti jsou zprávy doplňovány a dohlíženy přímo městskými a obecními úřady a celý systém je v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím.

Díky přihlášení do sítě WIA, které je zdarma a bez nutnosti předplacení plnohodnotného připojení k internetu, si mohou uživatelé zobrazovat i webové stránky příslušné obce.

„Snažíme se přibližovat naše služby široké veřejnosti a zároveň poskytovat přidanou hodnotu. Aktivní lokální informační portál je výsledkem tohoto úsilí a jsme velice potěšeni, že naše webové rozhraní může být využito i jako médium přinášející přístup k důležitým informacím, které uživatel získá bez výdajů za internetové připojení. Navíc lze k tomuto účelu použít i moderní mobilní telefony s WiFi přijímačem. Do budoucna počítáme s rozšiřováním této služby i do dalších obcí a měst“ dodává Filip Malina, obchodní ředitel WIA spol. s r. o.

Bezdrátové připojení k internetu od společnosti WIA představuje hotspotovou službu, k jejímuž permanentnímu využívání nejsou uživatelé smluvně vázání, ale službu si pouze předplácí na libovolně dlouhou dobu; minimální dobou předplácení je jeden měsíc.

Produkty WIA společně s místními zprávami naleznete na adresách http://wifi.wia.cz/ a http://5g.wia.cz/ .

O společnosti WIA spol. s r. o.
Společnost WIA spol. s r. o. byla založena roku 2002 a patří k největším českým poskytovatelům mikrovlnného i metalického připojení. Dále nabízí nejmodernější služby jako je Voice over IP, sítě VPN nebo garantovanou kvalitu IP služeb. Tyto služby poskytuje se zaměřením jak na koncového zákazníka, tak i na firemní klientelu ve spolupráci s národními i mezinárodními telekomunikačními operátory. Důraz je kladen především na kvalitní rychlý servis a zákaznickou podporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).