Hlavní navigace

WideNet s novými vlastníky dále rozšiřuje své služby

[Tisková zpráva]

Sdílet

WideNet s novými vlastníky dále rozšiřuje své služby

Ostrava, Praha, 29. července 2004 – Aktivity společnosti WideNet, předního poskytovatele bezdrátového připojení k internetu prostřednictvím technologie WiFi, dnes převzala společnost AIRNYX CZ a.s.. Za ní stojí partneři druhého největšího provozovatele sítě HotSpots v Německu – AIRNYX AG.

Podpisem smluv a předávacích protokolů se AIRNYX CZ a.s. stává majitelem značky WideNet a zároveň provozovatelem HotSpotů sítě „W“. Protože se Airnyx specializuje na veřejné WiFi HotSpoty, prvořadým zájmem je nyní rychlé rozšíření počtu pokrytých míst sítě WideNet, která k dnešku čítá 45 „horkých zón“.

Díky partnerství dojde nyní k rychlé implementaci služeb dalších roamingových partnerů v síti WideNet tak, aby do konce roku 2004 byla síť přístupná pro zákazníky všech hlavních světových dealerů bezdrátové konektivity.

Společnost Airnyx provozuje v Německu síť, která má nyní 500 aktivních hotspotů a spolupracuje se společnostmi jako jsou AIGP (HotSpoty na čerpacích stanicích), ADAC (Německý automobilový klub), nebo bft (německá Asociace nezávislých čerpacích stanic).

O společnosti AirNyx a značce WideNet (www.widenet.cz, www.airnyx.cz):

WideNet poskytuje služby bezdrátového přístupu k internetu od října 2003 na mnoha místech hlavního města Prahy a v několika dalších místech. Do konce roku 2004 plánuje zprovoznit cca 200 HotSPotů ve větších městech ČR, které budou k dispozici jak mobilním uživatelům s laptopem nebo PDA, tak i rezidenčním uživatelům, kteří hledají flexibilní a cenově výhodné permanentní připojení k internetu. Na přelomu července a srpna byla značka i portfolio služeb převzaty společností Airnyx CZ a.s. sídlící v Ostravě, která je personálně provázána s druhým největším WISP (Wireless ISP) v Německé republice – Airnyx AG.

Kontakt pro média:

Mgr. Jakub Ditrich
výkonný ředitel WideNet
mail: jakub.ditrich@wi­denet.cz
tel.: 234 095 455
mob.: 777 797 009