Hlavní navigace

WikiKomentáře Google umožní podělit se o vědomosti s ostatními

[Tisková zpráva] Nový nástroj umožní uživatelům přidávat komentáře k jakékoli webové stránce a prohlížet si komentáře ostatních

Sdílet

Společnost Google představila funkci WikiKomentáře Google. Tato funkce aplikace Google Toolbar umožňuje lidem podělit se o své vědomosti a zkušenosti s ostatními po celém světě. WikiKomentáře umožňují vkládat komentáře, podělit se o postřehy nebo dodávat ke stránkám dodatečné informace, a to prostým otevřením postranní lišty na levé straně stránky. Vaše komentáře budou viditelné pro ostatní a poskytnou jim kontext, který jim umožní získat informaci, po které touží, co nejrychleji.

„Mnoho lidí navštěvujících webové stránky disponuje znalostmi, názory nebo zkušenostmi, které by mohly výrazně zlepšit zkušenosti budoucích návštěvníků těchto stránek,“ prohlásil ředitel společnosti Google pro produktové řízení Tom Stocky. „WikiKomentáře obohacují surfování o interaktivní prvek, a tak má šanci zlepšit sdílení informací online a zlepšit celkovou zkušenost uživatelů s internetem.”

Jakýkoli uživatel WikiKometářů může jednoduše rozšířit postranní lištu na levé straně prohlížeče a zde buď umístit komentář ke stránce, anebo si přečíst, co o této stránce napsali ostatní.

Příklady užitečných glos a anotací:

  • Pokud znáte nějakou skvělou restauraci, do které lze zajít třeba před návštěvou kina v Hradci Králové, můžete ji zde doporučit budoucím návštěvníkům kina;
  • Pokud jste lékař a chcete se podělit o nějaký problém, který je probíraný na specializované lékařské stránce, anebo chcete čtenáře nasměrovat na jiné zajímavé články o tomto předmětu;
  • Pokud si čtete ve Wikipedii stránku o Rachmaninovi a náhodou jste někam na internet umístili videonahrávku, můžete ji vložit do anotace WikiKomentářů a budoucí návštěvníci to uvidí.

Kromě toho WikiKomentáře můžou pomoci majitelům stránek zvýšit atraktivitu stránek dodatečnými informacemi a prohloubením uživatelské interakce se stránkou.

Chcete-li používat WkiKomentáře, stáhněte si Google Toolbar na http://www.go­ogle.cz/sidewi­ki/intl/cs/in­dex.html .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).