Hlavní navigace

Wild Wild víkend

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobota 20. března nabízí od 20.15 hod lahůdku pro milovníky klasiky v podobě Příběhu Tarzana, pána opic s charismatickým Christopherem Lambertem v hlavní roli. Snímek z roku 1984 přibližuje legendární příběh dítěte, kterého po tragické události vychová opice a který se časem stane vůdcem smečky. Ve svobodě si žije ovšem až do té doby, než je objeven lidmi a zavlečen do prostředí anglické bohaté smetánky. Divokého muže neudrží v prostředí upjaté společenské morálky ani láska ke krásné Jane. Perličkou snímku je, že scénárista Robert Towne nebyl spokojen s úpravami svého scénáře, které provedl režisér Hugh Hudson, a proto nechal v titulcích jako autora scénáře uvést jméno svého psa. V důsledku toho byl pak tento pes nominován na Oskara.

Sdílet

Od 22.35 hod se představí komediální kriminálka s názvem Válka policajtů. Po nespravedlivém obvinění z vraždy se hlavní hrdina Simon obrátí na skupinku čtyř neohrabaných kriminálníků, aby mu pomohli získat jediný důkaz jeho neviny, umístěný v trezoru. Pro mistry zločinu by to neměl být problém, ovšem pro tým nešiků je to úkol přímo nadlidský. Hlavní role snímku se ujal Steve Coogan, slavný britský komik, který proslul zejména díky svému komediálnímu alter egu, ignorantském moderátorovi Alanu Partridgeovi, jehož eskapády si už vysloužily několik rozhlasových i televizních sérií.

NEDĚLE – V neděli se na obrazovkách Primy Cool uvolní prostor pro westernové dobrodružství. Od 20.15 hod mohou diváci sledovat akční snímek Wild Wild West. Ten se odehrává v roce 1869, kdy prezident Grant přikáže dvěma agentům, aby zjistili, proč generál McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro dva povahově zcela odlišné agenty není právě jednoduché. Jistou zvláštností filmu je, že diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyli jisti, jestli šlo o komedii, a tak produkce raději dodatečně vložila do snímku humorné scény.

Víkend zakončí od 22.10 hod svým brilantním výkonem Johnny Depp a Penélope Cruzová ve vysoce ceněném snímku Kokain, natočeném podle skutečné události. Jeho hlavním hrdinou je George Jung, jenž se během krátké doby stal hlavním dovozcem kokainu z Latinské Ameriky k americkým zákazníkům. Film zachycuje se suchým humorem, jak se syn chudého, ale poctivého stavebního dělníka vyšvihl přes noc ve zbohatlíka, stejně jako jeho prudký pád do vězeňské cely. O snímku Kokain, v němž je většina dialogů Johnnyho Deppa improvizací, se mluví jako o vrcholném díle režiséra Teda Demmeho. Ten bohužel necelý rok po jeho uvedení tragicky zahynul – paradoxně kvůli velkému množství kokainu v těle.