Hlavní navigace

Windows Live si rozumí s první českou sociální sítí

[Tisková zpráva] Uživatelé Windows Live se okamžitě dozví o tom, co dělají jejich přátelé na Líbímseti.cz

Sdílet

Praha, 18. listopadu 2009 – Microsoft pokračuje v rozšiřování možností uživatelů svých produktů a jejich propojení s populárními internetovými službami. K dnešnímu dni spojil služby a aplikace Windows Live s dalšími devatenácti sociálními sítěmi. České uživatele nejvíce potěší propojení s prvním českým projektem, kterým se stal komunitní a seznamovací server Líbímseti.cz. Mezi další nově zařazené služby patří i videoserver Youtube.com.

„Aktivní uživatelé internetu neustále rozšiřují okruh svých známých a počet služeb, které navštěvují. Je pro ně ale stále těžší udržet si přehled o aktuálním dění, které se jejich přátel týká. Díky možnosti sledování novinek z různých sociálních sítí a oblíbených portálů mají uživatelé Windows Live možnost sledovat, co se děje, a zároveň tím neztratit příliš mnoho času,“ hodnotí přínos tohoto partnerství Lukáš Křovák, produktový manažer Microsoftu.

Windows Live umožňuje svým uživatelům sledovat najednou informace o dění v celkem 75 různých sociálních sítích a webových službách. Na http://home.li­ve.com nebo v okně Windows Live Messengeru a dalších službách Windows Live se uživatel po přihlášení dozví o novinkách svých přátel na Facebooku a Twitteru, o aktuálních fotografiích přidaných na Flikr nebo o tom, co jeho přátelé poslouchají na hudebním serveru Last.fm.

„Lokální komunitní servery jako Líbímseti.cz mají v globálním světě internetu stále silnou pozici. Jejich propojení s globálními službami pak uživatelům umožňuje zůstat v kontaktu s lidmi, na kterých jim záleží, bez ohledu na to, jaké servery navštěvují. Díky propojení s Windows Live tak mohou uživatelé Líbímseti.cz sledovat jaké články, videa, fotografie či zážitky sdílejí jejich přátelé na Líbímseti.cz,“ vysvětluje Tomáš Kapalín, spolumajitel Líbímseti.cz.

Sada služeb a aplikací Windows Live zahrnuje vylepšené sdílení fotografií, práci s elektronickou poštou, výměnu krátkých zpráv a integraci s významnými sociálními sítěmi a webovými službami nezávislých poskytovatelů. Součástí Windows Live je také sada aplikací Windows Live Essentials, bezplatného softwaru, který usnadňuje přístup k webovým službám a práci s digitálním obsahem na osobních počítačích, v mobilních telefonech i na webu. Všechny služby a aplikace Windows Live v českém jazyce jsou připraveny zdarma ke stažení na stránkách www.windowslive.cz. Další informace, návody a tipy pro služby a aplikace Windows Live najdete na blogu http://window­slivecz.spaces­.live.com/.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).