Hlavní navigace

Windows Server 2008 RC0 je připraven na zákaznické testy

[Tisková zpráva] Microsoft dosáhl dalšího významného bodu v přípravě první testovací verze svého dlouho očekávaného operačního systému Windows Server 2008, který je nyní již dostupný ke stažení. Zákazníci a obchodní partneři tak mají možnost si sami stáhnout a otestovat jeho poslední verzi.

Sdílet

Windows Server 2008 s množstvím nových funkcí nabízí dosud nejvýkonnější a nejspolehlivější platformu Windows. Technologický vývoj přináší nové serverové a virtualizační kapacity, IIS 7.0, Server Core, PowerShell, Network Access Protection, Server Manager a pokročilé síťové a clusterovací technologie. To vše pro bezpečnou a snadno spravovatelnou platformu. Díky všem zlepšením se tak k zákazníkům dostává zatím nejintegrovanější řešení postavené na platformě Windows. Jako příklad lze uvést IIS 7.0, platformu Microsoft pro vývoj a spolehlivý hosting webových aplikací a služeb, která se těší značnému zájmu zákazníků. Více než 13 hostingových společností nabízí nyní IIS 7.0, který používá díky GoLive licenci více než 1 200 zákazníků.

Již na začátku vývoje nového operačního systému byl kladen požadavek zákazníků na virtualizační nástroje, které jim umožní urychlit a zjednodušit fungování IT a ušetřit peníze. Nyní mají zákazníci možnost poprvé vyzkoušet v rámci programu Community Technology Preview virtualizační technologii Windows Server s kódovým označením Viridian, která je dostupná spolu se zkušební verzí Windows Server 2008. Windows Server 2008 obsahuje software pro plnou virtualizaci, který tvoří prostředí mezi hardwarem a novým operačním systémem. Tato virtualizace dává zákazníkům větší flexibilitu pro provoz více různých aplikací a služeb pro serverové prostředí. Současně s tím však dosahuje většího výkonu, než nabízejí tradiční vizualizační stroje.

Testovací verze RC0 přináší jedinečnou příležitost pro zákazníky zhodnotit dosavadní vývoj Windows Serveru 2008, a také poprvé vyzkoušet virtualizaci Windows Serveru CTP. Díky testování a následné diskuzi bude moci Microsoft dodat finální produkt takový, jaký ho zákazníci skutečně chtějí mít. Zákazníci a partneři, kteří se testování zúčastní, pak budou moci lépe využít jeho nové a zdokonalené vlastnosti a zlepšit tak svoji IT infrastrukturu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).