Hlavní navigace

World Gamemaster Tournament 2009, největší progamingová akce roku, právě začíná

[Tisková zpráva] Turnaj pro Českou a Slovenskou republiku začne 20. června v pražské herně Battlezone. Hráči si rozdělí výhry v hodnotě 70 tisíc korun.

Sdílet

PRAHA, 18. června 2009 – Společnosti Intel a ASUS vyzvaly české a slovenské herní špičky, aby se zúčastnily startu největší světové progamingové akce roku – World Gamemaster Tournament (WGT). První turnaj se odehraje v pražské herně Battlezone 20. června 2009 v týmové hře Counter-Strike 1.6.

Nejmodernější počítačová herna v České republice i na Slovensku je na naše reprezentanty dobře připravena – uvítá je nejen vylepšeným interiérem, ale hlavně zbrusu novým herním vybavením zahrnujícím procesory Intel® CoreTM i7 a grafiky Asus 9800GTX+. O atraktivní ceny se utká téměř 400 hráčů.

WGT již několik let představuje pro světovou hráčskou elitu, ale i pro začínající talenty příležitost změřit své zkušenosti se soupeři všech věkových kategorií, národností i herního vyznání. Soutěž si zejména v posledních třech letech získala v herní komunitě výraznou prestiž.

Celá soutěž WGT bude probíhat ve formě on-line turnajů v průběhu následujících měsíců. Kromě hry Counter-Strike hráči změří své síly i v dalších hrách. O jejich zařazení můžete hlasovat i Vy na http://www.asus­web.cz/wgt. Přibližně 16 nejlepších hráčů či týmů vybrané hry se utká v národním finále na podzim tohoto roku. Všechna kola jsou volně přístupná pro diváky. Pro ty, kdo už budou unaveni sledováním hráčského zápolení, je připraven doprovodný program a předváděcí akce partnerů, jako například supervýkonný počítač s nejrychlejším procesorem na světě. Konfigurace zahrnuje špičkové komponenty**, jako je zmiňovaný procesor Intel Core i7 975, základní deska ASUS Rampage II Extreme s čipsetem Intel X58, dvě grafické karty ASUS 295GTX, SSD disk Intel X25-M, 6GB operační paměť GOODRAM nebo 1300W zdroj TAGAN zapůjčený firmou www.tntrade.cz.

České a slovenské kolo soutěže World Gamemaster Tournament je dotováno cenami v hodnotě 70 tisíc Kč od společností Intel a ASUS. Kromě těchto firem se budou na pořádání WGT 2009 podílet společnost Microsoft a herna Battlezone. Mediálním partnerem je www.pctuning.cz a prodejcem herního vybaveni ASUS je pak Alza.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).