Hlavní navigace

Nejočekávanější herní novinka: World of Warcraft exklusivně v Electro Worldu

[Tisková zpráva] Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, čtyřnásobný vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ a vítěz této ankety pro rok 2008, má výhradní práva prodávat jako jediný na českém trhu počítačovou hru World of Warcraft: Wrath of the Lich King.

Sdílet

Hru World of Warcraft: Wrath of the Lich King mohou zájemci získat jako první pouze v noci z 12. na 13. listopadu v prodejně Electro Worldu v Praze na Zličíně. Prodej nového rozšíření hry bude zahájen přesně o půlnoci z 12. na 13. listopadu a bude stát 1099 korun a sběratelská edice 2599 korun.

„Očekáváme obrovský zájem a již dnes máme zjištěno, že pro hru si přijedou hráči z celé republiky. Hru totiž nelze získat jinde, a navíc se jedná o jednu z neočekávanějších her letošního roku. Pro nás je potěšitelné také to, že jsme v posledním období úspěšně zrealizovali několik aktivit oslovujících zejména mladší zákazníky. Ukázalo se, že náš sortiment počítačů, notebooků, herních konzolí a her přitahuje mladou generaci do našich prodejen,“ řekl Libor Bauer, manager společnosti Electro World odpovědný za herní produkty.

První epizoda této hry s názvem Warcraft: Orcs & Humans byla na trh uvedena v roce 1994. Od té doby se dočkala celkem čtyř nových epizod. Naposledy bylo v roce 2007 uvedeno na trh rozšíření The Burning Crusade, které se dočkala obrovského úspěchu.

Pro hru je charakteristické, že se masivně hraje přes internet, takže hráči se mohou zapojovat do neobvyklých dobrodružství v celých týmech nebo sami. Podle společnosti Blizzard hraje hru na internetu přes 11 miliónů hráčů, což ukazuje, že je z tohoto pohledu největší hrou na světě. World of Warcraft (často označován jako WoW) je masivní online hra pro hráče připojené k internetu.

„Jsme velice rádi, že si americká společnost Blizzard vybrala pro tuto významnou událost Electro World. Je zřejmé, že k velkým hrám patří také velkolepě organizované show, které nám pomáhají přilákat více zájemců. Takže: vítejte v zemi Northend,“ dodal Libor Bauer.

O společnosti Electro World
Electro World je jeden z největších řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů v České republice. Na český trh vstoupil v říjnu 2002 fenomenálním otevřením prodejny na Zličíně v Praze. Nyní má ve střední Evropě 33 prodejen, v České republice 17, v Maďarsku 9 a Polsku 7. V České republice a Maďarsku také internetové obchody.

Do skupiny DSGi patří vedle značky Electro World také tradiční prodejny jako PC World, Currys a Dixons.co.uk ve Velké Británii a Irsku, Elkjøp v severní Evropě, UniEuro v Itálii, Kotsovolos a Electro World v Řecku, Electro World v Turecku, PC City ve Francii, Itálii, Španělsku i Švédsku, nebo internetový obchod Pixmania.com po celé Evropě. V současné době provozuje DSGi ve 29 zemích více než 1300 klasických či internetových obchodů a zaměstnává téměř 40 000 osob. V obchodech patřících do skupiny DSGi přitom každoročně nakupuje přes 100 milionů zákazníků. Více informací o skupině DSGi naleznete na www.dsgiplc.com.