Hlavní navigace

World Online představuje nové portálové služby, určené uživatelům českého Internetu

[Tisková zpráva]

Sdílet

World Online představuje nové portálové služby, určené uživatelům českého Internetu

WorldMail – Přístup k Vaší elektronické schránce z celého světa
WorldSearch – Výkonná vyhledávací služba
WorldCall – Levné telefonování přes Internet z Vašeho počítače
WorldChat – Interaktivní zasílání zpráv v reálném čase mezi více uživateli

Praha, 5. října 2000 – World Online, dynamicky rostoucí celoevropský poskytovatel síťových komunikačních služeb, dnes oznámil významné rozšíření svého českého portálu (www.worldonline.cz ) o čtyři nové kvalitní služby, určené uživatelům českého Internetu – WorldMail, WorldSearch, WorldCall a WorldChat.

Služba WorldMail uživatelům Internetu nabízí snadný přístup k osobní e-mail schránce, a to nejen z osobního počítače uživatele doma či v kanceláři, ale z kteréhokoli počítače připojeného do sítě Internet kdekoli ve světě a v kteroukoli dobu. Služba je poskytována zdarma a nevyžaduje žádnou dodatečnou instalaci programových prostředků či změny v nastavení počítače. Kromě snadného používání nabízí služba WorldMail úplnou škálu standardních funkcí, které zahrnují propracovanou správu kontaktů, kontrolu pravopisu či nastavení kódování v celé řadě jazyků (včetně češtiny). Aplikace navíc vyžaduje přihlášení uživatele a nabízí možnost jeho bezpečného odhlášení, čímž je zajištěna ochrana účtu každého jednotlivého uživatele.

Služba WorldSearch je určena všem návštěvníkům portálu World Online. WorldSearch je největší a nejrychlejší nástroj pro vyhledávání v síti Internet, jehož průměrná doba odezvy je kratší než půl sekundy a který umožňuje vyhledávání v 25 jazycích (včetně češtiny). Vyhledávací služba WorldSearch je založena na technologii FAST Web Search, kterou vyvinula americká společnost Fast Search & Transfer ASA. Její zdokonalené vyhledávací funkce uživateli umožňují rychle a snadno vymezit informace, které chce v Internetu najít, a následně jsou díky nově vyvinuté analýze odkazů uživateli nejdříve nabídnuty nejdůležitější výsledky vyhledávání.

Služba WorldCall umožňuje uživatelům World Online telefonovat do zahraničí přímo z jejich počítače za mnohem výhodnější telefonní poplatky, než jaké jsou na trhu běžně dostupné. Například sazba za telefonní hovor z České republiky do Německa či Velké Británie prostřednictvím služby WorldCall je přibližně 1,20 korun za minutu (plus místní telefonní poplatek za připojení do Internetu). V době levnějšího provozu služby Internet 2000 by půlhodinový hovor do Velké Británie stál přibližně 61,80 korun. Stejně dlouhý hovor uskutečněný prostřednictvím služby společnosti Český Telecom, nabízející nejlevnější volání do zahraničí, by stál 180 korun.

Software nezbytný pro využívání služby WorldCall mohou uživatelé zdarma získat na portále společnosti World Online. Minimální technické vybavení zahrnuje modem o rychlosti 56 kb/s, zvukovou kartu, mikrofon a reproduktory. Před prvním použitím služby si uživatel musí založit svůj osobní účet WorldCall a poukázat na něj minimální částku 20 liber (přibližně 1.150 korun).

Aplikace WorldChat je zdokonalená služba „chat“, která uživatelům Internetu umožňuje okamžité online zasílání a přijímání písemných zpráv, například mezi přáteli, rodinnými příslušníky či ostatními uživateli Internetu kdekoliv ve světě.

„Tyto nové služby jsou dalším významným posunem v přeměně portálu World Online na nejhodnotnější portál českého Internetu,“ uvedl Naveed Gill, generální ředitel společnosti World Online. „Náš portál se již nyní vyznačuje rozmanitostí informací a služeb, které nabízí. Rozšířením o další nové služby WorldMail, WorldSearch, WorldCall a WorldChat, díky nimž jsou našim uživatelům zpřístupněny jak nejmodernější, tak i nejvýkonnější komunikační a referenční nástroje, se náš portál dostává do další důležité vývojové fáze.“

World Online Česká republika

Česká pobočka World Online, jedné z největších a nejrychleji expandujících internetových komunikačních společností v Evropě, poskytuje uživatelům Internetu v České republice celou řadu online služeb, mezi které patří celonárodní přístup do sítě Internet za místní telefonní poplatky v rámci tarifu Internet 2000, zpravodajství a bohatá nabídka informací v českém jazyce, elektronická pošta, okamžité zasílání zpráv, finanční informace, zákaznická podpora, interaktivní časopisy a noviny, zábava, hry a přenosy živých událostí. Bližší informace o službách a produktech společnosti World Online jsou rovněž k dispozici na WWW stránkách společnosti www.worldonline.cz nebo na bezplatné telefonní lince zákaznického centra World Online 0800 184 184.

World Online International

World Online International je evropský poskytovatel síťových komunikačních služeb. Společnost World Online má ústředí v Nizozemí a byla založena v roce 1996. Dnes je jednou z největších a nejrychleji expandujících internetových komunikačních společností v Evropě, která dne 30. června 2000 poskytovala přístup do sítě Internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 3,7 miliónu registrovaných uživatelů. Společnost World Online buduje vysoce kvalitní přístupovou síť, provozuje aplikace a služby na svých lokálních portálech a uzavírá partnerství za účelem vytvoření portfolia prvotřídních služeb, určených obchodním klientům v celé Evropě. World Online působí v 16 zemích a z evropských poskytovatelů služeb sítě Internet jde o společnost s nejširším geografickým záběrem. Dne 17. března 2000 uskutečnila společnost World Online primární veřejnou nabídku akcií na oficiálním trhu amsterdamské burzy cenných papírů (AEX). World Online udržuje strategická partnerství se společnostmi, k nimž patří Shell, Bouygues, Microsoft, Sun, Bertelsmann, Reuters, Oracle a Vodacom (což je sesterský podnik společnosti Vodafone v Jihoafrické republice). Dne 7. září 2000 oznámily společnosti World Online a Tiscali, italský poskytovatel internetových služeb, záměr sloučit tyto dvě společnosti, a vytvořit tak vedoucího celoevropského poskytovatele internetových a síťových služeb, který bude dodávat nové telekomunikační a mediální služby a služby elektronického obchodování největší celoevropské základně uživatelů. Očekává se, že nabídka bude vyhotovena v říjnu 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).