Hlavní navigace

World Usability Day potřetí v Praze

[Tisková zpráva] Společnost Sun Microsystems, České vysoké učení technické v Praze a Dobrý web pořádají třetí pražský World Usability Day, tentokrát na téma „Poznejte své uživatele“

Sdílet

PRAHA – 16. října 2007 – Sun Microsystems, ČVUT a Dobrý web zvou všechny zájemce o design a vývoj softwaru se zaměřením na jeho použitelnost (usability) na konferenci World Usability Day. Třetí ročník konference se koná 8. listopadu 2007 od 9.00 v multikině Palace Cinemas Anděl (sál č. 3, Plzeňská 8, Praha 5). Hlavní téma letošního ročníku zní „Poznejte své uživatele“. Akce je pořádána pod záštitou české pobočky SIGCHI (Special Interest Group on Computer-Human Interaction) a je součástí celosvětového dne použitelnosti, ve stejný den pořádaného ve více než 20 zemích po celém světě. K účasti je možné se zdarma zaregistrovat na adrese http://prague­wud2007.eventbri­te.com/.

Se svými prezentacemi vystoupí Nalini Kotamraju a Jakub Franc, specialisté společnosti Sun Microsystems zkoumající chování uživatelů; o využití person při vývoji uživatelských rozhraní bude hovořit Martin Klíma z ČVUT. Podrobné anotace prezentací jsou připraveny na webu http://prague­wud2007.eventbri­te.com/. Pro zájemce o bezplatnou účast na konferenci zbývá ještě více než 100 volných míst.

„Návrh (nejenom) softwaru s ohledem na ergonomii ovládání a jeho použitelnost nabývá stále více na významu,“ řekl Jiří Mžourek, User Experience Design Manager ve společnosti Sun Microsystems. „Předchozí ročníky světového dne použitelnosti zaznamenaly velký úspěch mezi návštěvníky a jsou rok od roku navštěvovanější. Věříme, že i tentokrát se do diskuse zapojí mnoho designérů a vývojářů, kteří pracují na zajímavých projektech.“

Použitelnost (usability) je obecný pojem, který vyjadřuje, jak je pro cílovou skupinu uživatelů snadné či obtížné používat danou věc (software). Základním principem testování použitelnosti je simulace reálného použití daného produktu vzorkem uživatelů z cílové skupiny a současné pozorování testovaných uživatelů.

Společnost Sun Microsystems se použitelnosti softwaru věnuje již řadu let. Společně s Fakultou elektrotechnickou ČVUT zřídil Sun Microsystems v roce 2004 v Praze první středoevropskou laboratoř na výzkum použitelnosti softwaru (Usability Lab). Laboratoř v současné době slouží k výuce studentů a při spolupráci s průmyslem k testování použitelnosti softwaru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).