Hlavní navigace

Wrestler na ČT1 – Mickey Rourke v hlavní roli amerického filmu – 5. 3.

[Tisková zpráva] Příběh stárnoucího, otlučeného zápasníka na wrestlingovém okruhu v americkém snímku Wrestler (2008) uvede Jednička v sobotu 5. března ve 21:55 hod. Oscarová nominace: Marisa Tomeiová v roli Cassidy a Mickey Rourke, oceněný mj. Zlatým glóbem. Titulní píseň Bruce Springsteena oceněna Zlatým glóbem. Dále hrají: E. R. Woodová, M. Margolis, T. Barry, W. Stevens a další. Režie Darren Aronofsky.

Sdílet

Režisér Darren Aronofsky (nar. 1969) patří k nejzajímavějším americkým tvůrcům posledních let. Zaujal už krátkometrážní tvorbou a také celovečerním debutem Pí (1997) o paranoidním matematikovi, který věří, že čísly lze vysvětlit cokoliv. Značný ohlas vzbudil jeho drsný protidrogový snímek Rekviem za sen (2000), který se u nás po televizním uvedení dostal i na plátna kin (v rámci Projektu 100). Díky jeho ohlasu se samozřejmě dostal do hledáčku Hollywoodu. I tam si však zachoval svou osobitost, jak ve volbě témat, tak i zpracováním.

Stárnoucí zápasník na wrestlingovém okruhu se pohybuje mezi řvoucími venkovskými halami, supermarketem, kde pracuje a přívěsem, kde přespává. Film je postaven na přesvědčivém hereckém výkonu charismatického Mickeyho Rourkea, za který mj. dostal Zlatý glóbus a oscarovou nominaci. Randy „Ram“ Robinson je soustředěný na jednotvárný život v ringu. Teprve s odcházejícím zdravím si uvědomuje svou samotu. Snaží se navázat vztah s uvadající striptérkou Cassidy (Marisa Tomeiová). Pokouší se také znovu sblížit s odcizenou dcerou Stephanií (Evan Rachel Woodová).

Realistický příběh životního outsidera se odehrává v pošmourném zimním počasí New Jersey, výrazná je kamera Maryse Albertiové. Pro Mickeyho Rourkea v bravurně pojaté postavě zjizveného dlouhovlasého svalnatce znamenal úspěšný návrat z dobrovolného hereckého exilu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).