Hlavní navigace

WWW.MAPMAP.CZ – revolučně jednoduchá nabídka realit

[Tisková zpráva] Nová realitní služba pro uživatele českého internetu na adrese http://www.mapmap.cz. Inovativní vyhledávač realit, který využívá intuitivní mapové rozhraní pro zobrazení polohy nabízených nemovitostí. Množství web 2.0 prvků přináší vysokou míru uživatelského komfortu a rychlost vyhledávání. MAPMAP.CZ ve veřejném beta testu s nabídkou nemovitostí vybraných realitních kanceláří.

Sdílet

MAPMAP.CZ je nový vyhledávač realit, který využívá intuitivní mapové rozhraní pro zobrazení polohy nabízených nemovitostí.

Kromě základního zobrazení nemovitostí na mapě nebo satelitním snímku uživatel při hledání jistě uvítá možnosti dynamického filtrování zobrazených výsledků, okamžitý náhled nemovitosti v informačním okně, nebo zobrazení detailu přímo na stránkách realitní kanceláře. Pro usnadnění práce mohou zájemci využít také automatické vyhledávání podobných nemovitostí v okolí, či možnost umístit oblíbené nemovitosti do tzv. „Mojí ulice“. Doslova lahůdkou je plánovač trasy k vybrané nemovitosti. Kromě vytvoření představy, kolik času by zájemce potřeboval při každodenním dojíždění, zásadně ulehčí práci realitním kancelářím při plánování společné prohlídky nemovitosti s klientem.

Oslovené realitní kanceláře si při srovnání se současnou nabídkou realitních serverů (portálů) na českém internetu pochvalují především přímou vazbu vyhledávače MAPMAP.CZ na jejich vlastní internetovou prezentaci. Díky tomu totiž výrazně roste i její návštěvnost.

K zobrazení nemovitostí na mapě je použita mapová knihovna Google Maps. Stejný nástroj zajišťuje také plánování trasy. Jiří Donát, konzultant A.T.Kearney říká: „Oceňuji realitní server MAPMAP.CZ pro jeho systematičnost, s jakou mapuje český trh nemovitostí, i za využití platformy Google maps, která mu poskytuje stabilitu, aktuálnost mapových podkladů a dobrou rozšiřitelnost“.

Při vývoji aplikace kladli tvůrci portálu MAPMAP.CZ maximální důraz na jednoduchost a intuitivnost ovládání. Implementace AJAXu (Asynchronous JavaScript and XML) a dalších web 2.0 technologií není v tomto případě vůbec samoúčelná. Umožňuje maximální urychlení hledání a zobrazení nemovitosti včetně podpůrných služeb, jako je například hledání podobných nemovitostí v okolí nebo plánovač trasy. „Provedli jsme celou řadu uživatelských testů, ověřovali ergonomii aplikace před kamerou a odeslali desítky dotazníků, jen abychom měli jistotu, že ovládání je skutečně intuitivní a jednoduché“, řekl Milan Dědek, ředitel MAPMAP.CZ.

Vysoce interaktivní uživatelské rozhraní internetové aplikace MAPMAP.CZ plně zhodnocuje technologii AJAX a nabízí uživateli komfort srovnatelný s klasickým „tlustým klientem“. Původní českou „mashup“ aplikaci podporují na pozadí desítky webových služeb. Serverová část včetně databází kompletně využívá technologii ASP.NET od Microsoftu. Od stejného dodavatele pochází i použité vývojářské nástroje. Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel Microsoft ČR k tomu říká: „Naše vývojářské nástroje vždy nabízely příkladný komfort a produktivitu vývoje. V nové verzi 2008 jsme se soustředili zejména na přísné dodržování webových standardů a podporu vývoje AJAX aplikací. Velmi nás těší, když vidíme, jak kreativním způsobem dokážou naši zákazníci a partneři nové nástroje využít“.

O serveru MAPMAP.CZ
Na adrese http://www.map­map.cz naleznou uživatelé českého internetu technologickou web 2.0 novinku určenou k nabídce realit. Zájemce si na internetové mapě může vyhledat nemovitosti přímo v oblasti, která ho zajímá. Služba je určena realitním kancelářím, které do mapy umísťují odkazy na prodávané nemovitosti. Od ostatních realitních portálů se MAPMAP.CZ liší jednoduchou intuitivní obsluhou, užitečnými funkcemi a rychlostí vyhledávání.