Hlavní navigace

X Factor odstartuje finálová kola Ohnivou nocí a představí britského vítěze Shayne Warda

[Tisková zpráva] Již tuto neděli se divákům poprvé v živém vystoupení představí dvanáctka finalistů soutěže X Factor. První finálový večer se ponese ve znamení ohně, finalisté zazpívají písně s ohněm v rytmu či názvu.

Sdílet

Praha 21. března 2008 – Nedělní první finálový večer zahájí vítěz britského X Factoru Shayne Ward svým aktuálním hitem If that´s OK with you. Po něm již přijdou na řadu finalisté tří kategorií, které do finále z jednotlivých kategorií nominovali porotci Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup a Petr Janda.

Nedělní finálový večer bude zároveň pro jednoho z finalistů večerem posledním. Na konci hlavního pořadu poté, co odzpívají všichni finalisté, odstartuje moderátor Leoš Mareš divácké hlasování a diváci budou moci začít posílat hlasy svým favoritům prostřednictvím SMS, nebo telefonátů. Hlasování bude probíhat přibližně do 23 hodin, kdy po Střepinách a Mr.GS začne druhá část přímého přenosu X Factor – Kdo s koho. Ve vyhlašovací části pořadu budou oznámena jména dvou soutěžících, kteří dostali nejméně hlasů diváků (poslední a předposlední). Oba dostanou ještě jednu šanci zazpívat a poté porota hlasováním rozhodne, kdo z nich soutěž opustí.

„Hned v pondělí pak čeká finalisty náročný program. Nejdříve vyrazí za dětmi do Dětského domova v Horšovském Týně a večer se v hudebním klubu Retro rozloučí s prvním vyřazeným,“ doplnil Adam Kotalík, koordinátor projektu.

X Factor je hudební soutěž otevřená pro zpěváky všech generací a poprvé u nás dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milion korun, kterou může využít na rozjezd své profesionální kariéry. Castingy se uskutečnily v říjnu, listopadu a prosinci v pěti městech České republiky. Více informací o soutěži naleznete na www.nova.cz/xfac­tor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).