Hlavní navigace

XANADU opět ve znamení ekonomického růstu a rozvoje služeb

[Tisková zpráva] Praha, Pardubice, České Budějovice, 18. ledna – Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, dále posiluje svou pozici na českém trhu. V roce 2006, který byl zejména ve znamení dalšího rozšiřování služeb zákazníkům, vykázala společnost opět růst a pokračuje tak v pozitivním trendu z minulých let.

Sdílet

Jedním ze stěžejních závazků pro uplynulý rok byla konsolidace firmy poté, co management společnosti v prosinci 2005 odkoupil celý podíl společnosti AAC Solutions od holdingu AAC a společnost se vrátila k zažité značce XANADU. Tento cíl se podařilo naplnit dle očekávání, aniž by společnost přerušila svůj vytrvalý ekonomický růst. Předběžný meziroční nárůst tržeb činí 1 % při obratu za rok 2006 ve výši 292 milionů Kč, obchodní hospodářské výsledky vzrostly meziročně dokonce o 215 %.

Hlavní důraz byl v minulém roce kladen na prohloubení před- i poprodejních služeb zákazníkům tak, aby tito měli tolik potřebné plné zázemí pro využití mnohdy velmi komplexních a specializovaných informačních technologií. V oblasti služeb tržby zaznamenaly vysoký meziroční nárůst o 23 %.

„Velmi nás potěšil loňský nárůst prodeje služeb o dvacet tři procent oproti roku 2005. Věříme, že právě kvalitní služby jsou tou přidanou hodnotou, která umožní našim zákazníkům získat náskok před konkurencí ve svých oborech činnosti. Enormní zájem uživatelů o naše služby nakonec potvrzují i rekordní návštěvnosti webových služby XANADU, které například vloni v listopadu překonaly metu dvou milionů zobrazených stránek za měsíc“, upřesnil Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti.

Velmi dobře se společnosti XANADU dařilo také při prodeji celé řady významných produktů – za všechny jmenujme například síťová řešení Cisco či CAD a GIS software společnosti Autodesk. Nárůsty počtu prodaných licencí 3D řešení Autodesk navíc potvrzují trend přechodu zákazníků firmy Xanadu k trojrozměrnému počítačovému návrhu, který uživatelům často přináší zásadní výhodu oproti konkurenci, která doposud využívá „pouze“ 2D (dvojrozměrného) navrhování. Nárůst prodejů licencí řešení Autodesk Inventor a Autodesk Civil 3D tak dosáhl 83 %, u CAD/BIM řešení Autodesk Revit pro oblast architektury a stavitelství je to dokonce nárůst o 510 % (meziročně).

„V minulých letech se často spekulovalo o výhodách a nevýhodách přechodu od 2D k 3D řešením pro počítačový návrh, byť ve strojírenství konstruktéři dokázali výhody 3D modelování ocenit poměrně záhy. Dramatický nárůst poptávky po komplexním CAD/BIM řešení Autodesk Revit je ale jasným důkazem, že si také architekti a stavební projektanti uvědomili, jaké zefektivnění práce jim současné nejmodernější technologie dokáží přinést“, řekl Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU.