Hlavní navigace

XANADU opět ve znamení ekonomického růstu a rozvoje služeb

[Tisková zpráva] Praha, Pardubice, České Budějovice, 18. ledna – Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, dále posiluje svou pozici na českém trhu. V roce 2006, který byl zejména ve znamení dalšího rozšiřování služeb zákazníkům, vykázala společnost opět růst a pokračuje tak v pozitivním trendu z minulých let.

Sdílet

Jedním ze stěžejních závazků pro uplynulý rok byla konsolidace firmy poté, co management společnosti v prosinci 2005 odkoupil celý podíl společnosti AAC Solutions od holdingu AAC a společnost se vrátila k zažité značce XANADU. Tento cíl se podařilo naplnit dle očekávání, aniž by společnost přerušila svůj vytrvalý ekonomický růst. Předběžný meziroční nárůst tržeb činí 1 % při obratu za rok 2006 ve výši 292 milionů Kč, obchodní hospodářské výsledky vzrostly meziročně dokonce o 215 %.

Hlavní důraz byl v minulém roce kladen na prohloubení před- i poprodejních služeb zákazníkům tak, aby tito měli tolik potřebné plné zázemí pro využití mnohdy velmi komplexních a specializovaných informačních technologií. V oblasti služeb tržby zaznamenaly vysoký meziroční nárůst o 23 %.

„Velmi nás potěšil loňský nárůst prodeje služeb o dvacet tři procent oproti roku 2005. Věříme, že právě kvalitní služby jsou tou přidanou hodnotou, která umožní našim zákazníkům získat náskok před konkurencí ve svých oborech činnosti. Enormní zájem uživatelů o naše služby nakonec potvrzují i rekordní návštěvnosti webových služby XANADU, které například vloni v listopadu překonaly metu dvou milionů zobrazených stránek za měsíc“, upřesnil Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti.

Velmi dobře se společnosti XANADU dařilo také při prodeji celé řady významných produktů – za všechny jmenujme například síťová řešení Cisco či CAD a GIS software společnosti Autodesk. Nárůsty počtu prodaných licencí 3D řešení Autodesk navíc potvrzují trend přechodu zákazníků firmy Xanadu k trojrozměrnému počítačovému návrhu, který uživatelům často přináší zásadní výhodu oproti konkurenci, která doposud využívá „pouze“ 2D (dvojrozměrného) navrhování. Nárůst prodejů licencí řešení Autodesk Inventor a Autodesk Civil 3D tak dosáhl 83 %, u CAD/BIM řešení Autodesk Revit pro oblast architektury a stavitelství je to dokonce nárůst o 510 % (meziročně).

„V minulých letech se často spekulovalo o výhodách a nevýhodách přechodu od 2D k 3D řešením pro počítačový návrh, byť ve strojírenství konstruktéři dokázali výhody 3D modelování ocenit poměrně záhy. Dramatický nárůst poptávky po komplexním CAD/BIM řešení Autodesk Revit je ale jasným důkazem, že si také architekti a stavební projektanti uvědomili, jaké zefektivnění práce jim současné nejmodernější technologie dokáží přinést“, řekl Vladimír MICHL, manažer pro rozvoj společnosti XANADU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).