Hlavní navigace

XANADU oznamuje 10 000 příspěvků na CADfóru

[Tisková zpráva] Praha, Pardubice, České Budějovice, 30. března – Technologická společnost XANADU, která letos slaví 15 let své existence, v těchto dnech zaregistrovala jubilejní 10 000. příspěvek na svém internetovém diskusním CADfóru (www.cadforum.cz).

Sdílet

Konferenci CADfórum, přímý komunikační kanál pro všechny zájemce o aktuální dění v oblasti počítačem podporovaného navrhování (CAD), spustila společnost XANADU (tehdy jako CAD Studio) již v roce 1996. Téměř tisícovce přihlášených zájemců byly emailem pravidelně zasílány čerstvé informace a příspěvky. V červnu 2000 byl spuštěn firemní portál www.cadforum.cz a od podzimu 2004 se jeho součástí stala i diskusní konference CADfórum (www.cadforum­.cz/forum). Kromě diskusí portál nabízí i rozsáhlou databázi CAD tipů a triků, download oblast se stovkami CAD utilit, slovník CAD pojmů a online kurzy programování CAD aplikací.

Aktivními účastníky CADfóra jsou od jeho samotných počátků přední uživatelé CAD a GIS aplikací (nejen na platformě společnosti Autodesk) z Česka a Slovenska, krajané pracující v zahraničí, výrobci CAD softwaru či osobnosti IT médií – dnes přes 1 200 registrovaných členů. V současné době jde – díky české, anglické a německé jazykové verzi – o celosvětově populární databázi bezmála 5000 CAD tipů s nadstandardní návštěvností.

„CADfórum je po deseti letech vývoje a spoustě věnovaného času významným web nástrojem pro CAD profesionály,“ říká Vladimír MICHL, manažer rozvoje společnosti XANADU. „Vyrostlo do podoby velmi živého organismu, který je celosvětově vyhledávaným zdrojem CAD informací a technické pomoci. Je pro nás výzvou, aby takovým zůstal i do budoucna zůstal a dělal nám i nadále dobré jméno.“

Více informací najdete na www.cadforum.cz.