Hlavní navigace

XANADU představuje praktické možnosti a přínosy virtualizace ve středně velkých firmách

[Tisková zpráva] Praha, Pardubice, České Budějovice, 8. prosince 2008 – Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, představila vlastní projekt modernizace a virtualizace firemní IT infrastruktury. Tento přístup vede ke zjednodušení a zefektivnění informačních technologií v podnicích, stejně tak ke zvýšení výkonu, snížení nároků na provoz i technickou podporu. Kromě dlouhodobých finančních úspor bylo dosaženo i splnění všech vstupních požadavků. Podobná řešení jsou přitom v současnosti firmou XANADU úspěšně implementována i u zákazníků po celé České republice.

Sdílet

Virtualizace informačních technologií v rámci firem a podniků patří ke žhavým tématům současnosti. Zvyšující se požadavky na výkon a úložnou kapacitu firemní infrastruktury se potkávají s požadavky na energetickou a prostorovou úspornost i finanční dostupnost nově pořizovaných řešení. A právě zde nachází virtualizace své, často doslova nezastupitelné místo.

„Při provozu naší společnosti řešíme řadu podobných problémů, jako naši zákazníci. Protože chceme poskytovat skutečně funkční a ověřená řešení, nasazujeme námi nabízené IT produkty i ve vlastním firemním provozu. I díky tomu mají naši zákazníci vždy jistotu, že dostanou řešení osvědčená v praxi,“ říká Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti XANADU.

Když stará infrastruktura nestačí
Jako obchodní firma střední velikosti, kde s růstem požadavků na IT infrastrukturu vznikla potřeba nového řešení tzv. backoffice IT systémů, stála firma XANADU před typickou situací, která v praxi potkává široké spektrum firem. Stávající servery byly pořizovány postupně a s různým hardwarem (nekonzistentnost, obtížná správa a složité zálohování dat), rostou požadavky na diskový prostor a požadavky na nové serverové aplikace, je potřeba zajistit přístup k centrálním zdrojům ze všech poboček.

Nové řešení muselo splnit aktuální nároky na výkon, dostupnost, flexibilitu, snadnou rozšiřitelnost, bezpečnost a management, konsolidaci i nízké náklady na pořízení a provoz. Důležitým aspektem byla i možnost poskytnutí různých prostředí pro vývojáře softwaru tak, aby mohli snadno testovat nové aplikace. Ve výsledku je nová infrastruktura založena na standardních a osvědčených technologiích, přičemž jádro tvoří technologie významných světových dodavatelů, s nimiž má firma XANADU vysoký stupeň partnerství – a tedy i maximální znalosti implementace. Za všechny využité hardwarové i softwarové technologie zmiňme alespoň serverové řešení na platformě HP Blade System c7000, VMware VIE3 Enterprise či Microsoft Windows Server 2008 a další serverové aplikace této společnosti.

Proč virtualizovat? Předně – ušetříte
Přínosy celého projektu modernizace a současné virtualizace firemní IT infrastruktury naplnily očekávání – od celkového zjednodušení a zefektivnění přes zvýšení výkonu serverů, snížení nároků na provoz a podporu až po získání dalších praktických zkušeností pro XANADU jako dodavatele, stejně jako skutečně reálných referencí a inspirace pro zákazníky. Celá firemní IT infrastruktura je tak bez nadsázky „v jedné krabici“.

Podobná řešení a jejich prvky jsou přitom firmou XANADU v současnosti úspěšně implementovány i u zákazníků – například hardwarové a softwarové technologie VMware, disková pole a blade řešení HP ad. Příkladem přínosů může být urychlení ekonomického systému XANADU. Zatímco dříve na dedikovaném serveru běžel proces denní účetní uzávěrky 50 minut, na virtuálním serveru je nyní dokončen za necelých 20 minut. Zvýšený výkon je přitom dostupný s podstatně menším odběrem energie – zatímco původně servery spotřebovávaly kolem 3 kW, nové virtuální servery hlásí skutečný odběr jen 1,3 kW.

Více informací o IT produktech a službách XANADU: www.xanadu.cz/IT.

O společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje software se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již sedmnáctým rokem. Více informací: www.xanadu.cz. Další zajímavé zdroje: blog.xanadu.cz, budweiser.xana­du.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).