Hlavní navigace

Xchat.cz hlásí rekord

[Tisková zpráva]

Sdílet

Xchat.cz hlásí rekord

Praha, 11. listopadu 2001 – Největší návštěva od vzniku Xchatu – 3 393 lidí on-line v jeden okamžik. Dosud spolu xchataři na adrese www.xchat.cz strávili přes 6 milionů hodin.

Ve středu 7. listopadu 2001 xchatovalo na chatovacím serveru Xchat.cz rekordní množství uživatelů. Od osmé hodiny večerní bylo na Xchatu přes 3 200 lidí. Jejich počet kumuloval před 21. hodinou, kdy byla zaznamenána největší návštěvnost od vzniku Xchatu, 3 393 lidí.

V Xchatu je zaregistrováno přes 600 tisíc tzv. nicků (přezdívek). Jeho uživatelé spolu proxchatovali již přes 6 miliónu hodin. Každý z nich na Xchatu strávil průměrně 10 hodin. Xchatuje se až v 500 místnostech rozdělených do 7 kategorií dle zájmu a zaměření uživatele. Nejvíce lidí se potkává v kategorii „Města a místa“, kde mají města své místnosti. Oblíbené jsou rovněž kategorie „Pokec a zábava“ a „Seznámení a flirt“.

„Xchat je největším zábavním serverem u nás a jedním z největších v rámci střední a východní Evropy. Chatování je dnes již i v ČR zavedeným stylem komunikace. Lidé chodí na kus řeči do kavárny nebo právě na Xchat. Často se zde seznamují nebo se domlouvají na osobních setkáních – srazech. Srazy si uživatelé sami svolávají a organizují přímo na stránkách serveru,“ komentuje Ondřej Tomek, ředitel společnosti NetCentrum s.r.o., provozovatele portálu Centrum.cz a serveru Xchat.cz.

„Pro přehlednější a pohodlnější xchatování jsme připravili inovace ve zcela novém designu. Novinkou je služba Vzkazy. Pokud nezastihnete své přátelé on-line máte možnost jim prostřednictvím Vzkazů zanechat zprávu. Majitelé modré hvězdičky mají navíc možnost využívat rozšířené Poznámky. Mohou si například nechávat zasílat informace o přihlášení svých kamarádů na Xchat prostřednictvím SMS,“ říká Petr Dočkal, produkt manažer Xchatu. „Příznivci live xchatů se mohou v prosinci těšit na Martina Maxu a další známé osobnosti,“ doplňuje Dočkal.

Provoz portálu centrum.cz zahájila v září 1999 společnost NetCentrum, s.r.o. Dnes je druhým nejnavštěvovanějším a zároveň nejrychleji rostoucím serverem na českém internetu. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma nebo se baví na Xchatu či na Herně. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.), internetová prodejna letenek (letenky.centrum­.cz) a internetový obchod (nakupni.centrum­.cz).

Kontakt:

Ingrid Fikr
Public Relations
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0605 45 86 20
E-mail: ingrid.fikr@net­centrum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).