Hlavní navigace

xDSL by Telenor rozšiřuje pokrytí - "jiné" xDSL může mít více zákazníků

[Tisková zpráva]

Sdílet

xDSL by Telenor rozšiřuje pokrytí – „jiné“ xDSL může mít více zákazníků

Praha, 17. 6. 2004 – Společnost Telenor Networks, velkoobchodní poskytovatel širokopásmového přístupu rozšiřuje pokrytí v rámci svého projektu xDSL by Telenor o další oblasti v Praze. K lokalitám UTB a Fibichova přibyly ústředny Praha-střed, Dlouhá, Letná a Libeň. Vysokorychlostní služby ADSL a SHDSL jsou tak v současnosti dostupné pro více než 200 tisíc telefonních linek zpřístupněných na mistních smyčkách (Local Loop Unbundling).

Komerční provoz projektu xDSL by Telenor byl zahájen 1. června, kdy byly zpřístupněny linky v lokalitách Fibichova a UTB. Podle plánu jsou nyní k dispozici telefonní linky připojené k telefonním ústřednám v lokalitách Praha – střed, Dlouhá, Letná a Libeň. Zájemci si mohou objednat služby založené na platformě xDSL by Telenor u partnerů společnosti Telenor Networks, jejichž seznam je uveden na webu www.telenornet­works.cz, kde si zároveň mohou ověřit dostupnost této služby přímo pro své telefonní číslo.

„Plníme, co jsme slíbili před měsícem. Naším cílem je být kvalitnější alternativou k dosavadní nabídce velkoobchodních širokopásmových služeb Českého Telecomu,“ říká Jiří Nykodým, obchodní ředitel Telenor Networks. Společnost Telenor Networks ve své nabídce služeb xDSL garantuje na rozdíl od Českého Telecomu minimální přenosovou rychlost, definuje dostupnost služeb (garance SLA) a neomezuje objem přenesených dat.

„Naši partneři si mohou vybrat typ služby podle svých potřeb a lépe tak oslovit své zákazníky a vybrané cílové skupiny,“ vysvětluje Jiří Nykodým a dodává: „naší nabídkou chceme rozhýbat trh s širokopásmovým připojením a stát se druhým nejvýznamnějším poskytovatelem služeb xDSL na našem trhu.“ Spouštění projektu xDSL by Telenor zatím postupuje podle předem oznámeného plánu. Do konce roku 2004 se má pokrytí rozšířit na 80% Prahy a do těchto měst  – Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem a Zlín.

„Rozšiřování pokrytí je závislé na tempu zpřístupňování jednotlivých lokalit Českým Telecomem. Jde o složitý a zdlouhavý proces, ale jsme přesvědčení, že rozšiřování xDSL bude i nadále probíhat podle plánů a že nemalým dílem přispěje k liberalizaci českého telekomunikačního trhu,“ dodává Jiří Nykodým.

Pro další informace kontaktujte:

Hana Boháčová, Telenor Country Office ČR, V Celnici 10, Praha 1
Tel.: +420 296 355 111, GSM: +420 602 376 356, e-mail: hana.bohacova@te­lenor.com

Rostislav Kocman, Ogilvy Public Relations, Přívozní 2a, Praha 7, 170 00
Tel.: +420 221 998 242, GSM: +420 737 265 943, e-mail: rostislav.koc­man@ogilvy.com

O společnosti Telenor Networks s. r. o.

Společnost Telenor Networks s.r.o. je velkoobchodní poskytovatel širokopásmového přístupu a provozovatel pevné bezdrátové sítě v licencovaných pásmech v České republice. Služby pronájmu datových a hlasových okruhů, včetně integrovaných telekomunikačních řešení, nabízí prostřednictvím bezdrátové širokopásmové sítě FWA 26GHz a na bázi technologie xDSL na pronajatém metalickém účastnickém vedení. Od začátku dubna 2004 je Telenor Networks také držitelem licence na provoz fixních bezdrátových sítí FWA v pásmu 28 Ghz. Zázemí mateřského holdingu Telenor, dosavadní zkušenosti s provozem sítě a individuální přístup dávají partnerům a zákazníkům společnosti Telenor Networks záruku stabilního a důvěryhodného partnera. Telenor Networks rozšiřuje uživatelům možnost volby mezi operátory a významně tak přispívá k další liberalizaci telekomunikačního prostředí v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).