Hlavní navigace

Citrix Systems oficiálně uvede na trh XenDesktop na konferenci Citrix Synergy 2008

[Tisková zpráva] Nové průkopnické řešení virtualizace desktopů nabízí unikátní uživatelské pracovní prostředí, snížení celkových nákladů na vlastnictví a významné zjednodušení správy desktopů

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, USA — 21. dubna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznamuje, že očekávaná řada produktů Citrix XenDesktop™ bude oficiálně celosvětově uvedena na trh 20. května 2008 při příležitosti zahájení konference Citrix Synergy™ 2008.

XenDesktop, prodávaný ve spolupráci s Microsoftem, je nové průkopnické řešení pro poskytování desktopů umožňující podnikům virtualizovat Windows desktopy v datovém centru a poskytovat je na vyžádání pracovníkům v kanceláři na libovolném místě. Na rozdíl od první generace technologií infrastruktury virtuálních desktopů (VDI), je XenDesktop komplexní end-to-end systém poskytování desktopů, který nabízí výkonné uživatelské pracovní prostředí, výrazně zjednodušuje správu desktopů a snižuje náklady ve srovnání s tradičním používáním počítačů až o 40 procent.

Nasazení a správa klasických desktopů na tisícovkách PC v typicky rozčleněném firemním prostředí představuje jednu z časově nejnáročnějších a nejnákladnějších operací, jaké dnes IT organizace provádějí. Podle odhadů může v současnosti správa běžného desktopu koncového uživatele stát ročně přes 5 000 dolarů na jednoho zaměstnance. Tato úroveň výdajů se stává předmětem důkladného přezkoumání v mnoha firmách celého světa. Bohužel, ani tato vysoká míra investic stále nepostačuje pro udržení tempa s rychle narůstajícím počtem konfliktů a chyb aplikací, které vedou k omezování činnosti uživatele, snížení produktivity zaměstnance a zvýšení rizika ztráty dat a ohrožení bezpečnosti.

Pouhé odsunutí problému není řešením
Technologie virtualizace desktopů dělá první důležitý krok na cestě k řešení pomocí centralizace desktopů a jejich hostování na struktuře virtuálních strojů v datovém centru a jejich následném poskytování koncovým uživatelům přes síť pomocí přenosového protokolu. Tato centralizace velmi usnadňuje zabezpečení uživatelských dat a řízení přístupu k desktopům tisíců uživatelů v celé firmě.

Pouhý přesun obrazů desktopů z koncových bodů do datového centra však nijak neřeší základní problémy správy životního cyklu desktopu, jako jsou poskytování obrazu, monitorování a aktualizace. První generace řešení virtualizace desktopů ve skutečnosti tento problém často zhoršovala. Namísto se spoustou PC se musela IT oddělení náhle potýkat se „záplavou obrazů“ virtuálních desktopů v datovém centru.

Tento problém mohl mít za následek „nafukování“ datových kapacit a také narušení snahy o energeticky úspornější provoz. Samotné produkty pro virtualizaci desktopu mohly mít také negativní vliv na pracovní činnost koncového uživatele, protože docházelo často k degradaci výkonu až na hranici, kdy se virtuální desktopy staly téměř nepoužitelnými.

„Virtualizace desktopů ukázala některé slibné stránky při řešení klíčových potíží s provozem klasických desktopů. Omezení existujících technologií však dosud dostatečně neřeší bezpočet problémů spojených s desktopovou infrastrukturou založenou na serverech,“ řekl Michael Rose, výzkumný analytik ze společnosti IDC. „S pokračujícím rozvojem tohoto trhu musí nové technologie lépe naplňovat potřeby pracovníků a umožňovat rozšíření za hranici několika stovek uživatelů. Efektivní řešení pro poskytování desktopů musí spojovat rozšiřitelnost, řízení životního cyklu a výkonné uživatelské pracovní prostředí, aby bylo široce použitelné ve všech podnicích.“

Jako dostat každý den úplně nový PC
Uvedením XenDesktop nastavuje Citrix nové parametry trhu virtualizace desktopů. Je to nové průkopnické řešení, které dynamicky sestavuje pro každého uživatele unikátní osobní desktop z nových originálních součástí pokaždé, když se uživatel přihlásí do systému. Oddělením aplikací od operačního systému (OS) desktopu a jejich samostatným poskytování během provozu z nových vzorových obrazů získává koncový uživatel při každém přihlášení zcela nový desktop, který je rychlý, bezpečný, personalizovaný a bez chyb a konfliktů, které trápí tradiční desktopová řešení. XenDesktop dále zlepšuje pracovní prostředí uživatele použitím vysokorychlostního přenosového protokolu, který poskytuje okamžitý přístup k Windows desktopům a aplikacím přes libovolnou síť bez ohledu na vzdálenost uživatele od firemního datového centra. XenDesktop v podstatě dává uživatelům pocit, jako kdyby dostali každý den zcela nový PC, nezatížený předchozím provozem.

Díky oddělené správě desktopů a aplikací a jejich spojení jen za provozu umožňuje XenDesktop IT pracovníkům udržovat pouze jediný vzorový obraz OS Windows desktopu pro všechny uživatele, místo aby se pokoušeli udržovat samostatné virtuální stroje (VM) plně vytížených desktopů se zavedenými kódy aplikací pro jednotlivé zaměstnance. Tento přístup snižuje náklady na ukládání dat a výrazně usnadňuje řízení životního cyklu desktopů IT administrátorům.

Prostřednictvím beta verze XenDesktop začali již zákazníci a partneři Citrixu nasazovat XenDesktop s pozitivními výsledky ve svých prostředích. „Naši poskytovatelskou infrastrukturu používá dnes přes 200 000 organizací, k nimž patří také 99 procent společností ze žebříčku Fortune 500. To je dokladem, že se Citrix osvědčil jako dodavatel produktů pro řešení strategických podnikových problémů novými a inovačními způsoby,“ řekl Gordon Payne, hlavní viceprezident a generální ředitel Delivery Systems Division v Citrix Systems. „Citrix XenDesktop splňuje klíčové požadavky na efektivní poskytování desktopů: nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO), lepší zabezpečení, ověřená spolehlivost a skvělé uživatelské prostředí. Tyto přednosti umožní firmám na celém světě rozsáhlejší zavádění virtualizace desktopů jako strategické alternativy ke klasickému provozování desktopů.“

Podrobné informace o nejdůležitějších požadavcích na poskytování desktopů můžete najít na http://www.ci­trix.com/xendes­ktop.

Cena a dostupnost
XenDesktop je nyní dostupný jako veřejná beta verze a lze jej stáhnout z webových stránek Citrixu na http://www.ci­trix.com/xendes­ktop. Oficiálně bude XenDesktop celosvětově dostupný počínaje zahájením konference Citrix Synergy 2008 dne 20. května 2008. Cena bude začínat na 75 dolarech za jednoho souběžně pracujícího uživatele.

Citrix Synergy 2008 se koná v prostorách George R. Brown Convention Center v texaském Houstonu ve dnech 20. – 23. května 2008. Více informací najdete na http://www.ci­trixsynergy.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).