Hlavní navigace

Xerox dokončil akvizici Affiliated Computer Services

[Tisková zpráva] Vzniká světový lídr pro správu obchodních procesů a dokumentů s obratem 22 miliard USD (přibližně 418 miliard Kč)

Sdílet

Praha, 17. března 2010 – Společnost Xerox dokončila akvizici společnosti Affiliated Computer Services (ACS), po níž se Xerox stává světovou jedničkou na trhu správy obchodních procesů a dokumentů.

ACS je největší světová firma v oblasti diverzifikovaného outsourcingu obchodních procesů (BPO). Její zkušenosti v oblasti automatizace pracovních procesů a poskytování BPO a outsourcingových služeb IT zahrnují zpracování více než 1 miliónu aplikací pro kreditní karty, 12 miliónů studentských půjček nebo poskytování personálních služeb pro více než 4,4 milióny zaměstnanců a důchodců ročně.

„Za uplynulých 50 let si Xerox díky inovacím vybudoval přední pozici ve správě dokumentů a vstoupil na nové trhy,“ řekla Ursula M. Burns, CEO společnosti Xerox. „Díky spojení s ACS se posouváme o další krok dopředu a rozšiřujeme naše vedení o oblast outsourcingu obchodních procesů, který zjednodušuje aktivity založené na práci s dokumenty. Nový Xerox disponuje technologiemi a službami, s nimiž mohou naši zákazníci dosáhnout vyšších úrovní efektivity a zaměřit se tak na to klíčové – jejich skutečné podnikání.“

„Prostřednictvím uznávané značky, globální přítomnosti a inovací společnosti Xerox se dostáváme do silné konkurenční pozice a našim zákazníkům nabízíme důvěryhodného partnera, na něhož se mohou spolehnout v oblasti kancelářské podpory, která napomáhá úspěchu celé firmy,“ řekl Lynn Blodgett, prezident a CEO společnosti ACS. „Skutečnost, že jsme se stali součástí Xeroxu, využijeme již v letošním roce pro rozšíření našeho podnikání na více světových trhů. A díky vlastní kategorizaci a pokročilému softwaru pro zobrazování dokumentů nám technologie Xerox pomůže odlišit naši nabídku poskytováním rychlejších a automatizovanějších způsobů řízení obchodních procesů u našich zákazníků.“

Společnost ACS ponese zpočátku značku ACS, A Xerox Company. Nadále ji povede Lynn Blodgett, kterého představenstvo Xeroxu zvolilo jako výkonného viceprezidenta společnosti. Lynn Blodgett bude zodpovědný Ursule Burns.

„Rozsah nabídky společnosti ACS – od přínosů v oblasti řízení lidských zdrojů po automatizované nástroje a elektronické zdravotní záznamy – je významnou konkurenční výhodou a budeme ji nadále prohlubovat pomocí investic, inovací a globální expanze,“ dodala U. Burns

„Xerox usiluje o to, aby se více věnoval správě informací a obchodních procesů a byl méně odkázaný na tištěné dokumenty,“ říká Angele Boyd, viceprezidentka a generální ředitelka pro oblast práce s dokumenty ve společnosti IDC. „Touto akvizicí se Xerox stává významným hráčem a má příležitost pro expanzi na rostoucím trhu outsourcingu obchodních procesů.“

Díky kombinaci služeb, technologií a inovací bude společnost působit na trhu správy dokumentů a procesů pro podniky a státní správu, který má hodnotu 500 miliard USD.

O společnosti Xerox
Xerox je přední světová společnost v oblasti správy obchodních procesů a dokumentů s obratem 22 miliard USD. Díky svému širokému portfoliu technologií, služeb a outsourcingu nabízí Xerox nezbytnou kancelářskou podporu, která připravuje podmínky pro zákazníky, jež se mohou soustředit na to, co umí nejlépe: své skutečné podnikání. Společnost má sídlo v Norwalku v Connecticutu a poskytuje špičkové technologie pro práci s dokumenty, služby, software a spotřební materiál pro výrobní a kancelářská prostředí jakékoliv velikosti. Přes společnost ACS, firmu Xeroxu, k jejíž akvizici došlo v únoru 2010, nabízí Xerox rovněž rozsáhlý outsourcing obchodních procesů a outsourcingové služby informačních technologií, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, finanční podpory a služeb řízení vztahů se zákazníky pro komerční firmy a státní správu po celém světě. 130 000 zaměstnanců Xeroxu pracuje se zákazníky ve více než 160 zemích. Další informace lze najít na http://www.xe­rox.com nebo http://www.xe­rox.com/news. Informace pro investory jsou k dispozici na http://www.xe­rox.com/inves­tor.