Hlavní navigace

Xerox provede akvizici společnosti Affiliated Computer Services

[Tisková zpráva] Akcionáři ACS obdrží 63,11 USD za akcii v hotovosti a akcie Xeroxu. Urychlení růstu Xeroxu na 150miliardovém trhu outsourcingu obchodních procesů. Vytvoření 22miliardového globálního podniku pro dokumentační technologie a správu obchodních procesů.

Sdílet

Praha, 26. října 2009 – Společnosti Xerox a Affiliated Computer Services oznámily konečnou dohodu o akvizici ACS společností Xerox hotovostí a akciovou transakcí v hodnotě 63,11 USD za akcii, neboli 6,4 miliardy USD, od uzavření ceny akcií Xeroxu 25. září. Tato akvizice změní Xerox na přední globální podnik pro správu dokumentů a obchodních procesů a zrychlí jeho růst na tomto rozvíjejícím se trhu.

ACS je největší světová firma v oblasti diverzifikovaného outsourcingu obchodních procesů (BPO). Její obrat je 6,5 miliard USD a ve fiskálním roce 2009 dosáhla 6% růstu tržeb a získala nové obchodní zakázky za 1 miliardu USD každoročně se opakujících příjmů.

„Spojením silných stránek Xeroxu v technologiích zpracování dokumentů se zkušeností ACS v oblasti řízení a automatizace pracovních procesů vytváříme novou třídu poskytovatele řešení,“ říká Ursula M. Burns, výkonná ředitelka společnosti Xerox. „Akvizice ACS je pro Xerox změnou hry, která nám pomůže rozšířit záběr našeho podnikání a dosáhnout vyššího růstu obratu a výnosů.“

„Xerox se stává globální společností s obratem 22 miliard USD, přičemž 17 miliard jsou opakující se příjmy, což je podstatné posílení našeho ročního toku zisků,“ dodává U. Burns. „Příjmy ze služeb se v příštím roce ztrojnásobí ze 3,5 miliard v roce 2008 na předpokládaných 10 miliard USD.“

Podle ustanovení smlouvy obdrží akcionáři ACS 18,60 USD za akcii a k tomu 4,935 akcií Xeroxu za každou akcii ACS, kterou vlastní. Navíc Xerox na sebe převezme dluh ACS ve výši 2 miliard USD a vystaví převoditelné akcie v hodnotě 300 milionů USD pro akcionáře ACS skupiny B. Z pohledu přizpůsobených výdělků se výnosnost transakce předpokládá během prvního roku.

„Jsme hrdí na náš významný a ziskový růst za posledních 20 let a naši schopnost spravovat aktivity našich zákazníků s globální infrastrukturou a zaměstnanci,“ řekl Lynn Blodgett, prezident a vrchní výkonný ředitel společnosti ACS. „Rovněž jsme si vědomi, že aby ACS mohla globálně expandovat a technologicky odlišit své nabídky, potřebuje partnera s výjimečnou značkou a předními inovacemi. Xerox nabízí dokonce ještě více pro posunutí našeho podnikání na další úroveň a zároveň posiluje sám sebe.“

Odborné znalosti ACS tkví ve správě papírových pracovních procesů a poskytování specializovaného outsourcingu obchodních procesů a služeb informačních technologií v odvětvích, která sahají od telekomunikací, maloobchodu a finančních služeb až po zdravotnictví, vzdělávání a přepravu. Hodnota trhu outsourcingu obchodních procesů se odhaduje na 150 miliard USD a jeho růst dosahuje 5 % ročně. Díky svým víceletým smlouvám s více než 1700 federálními, státními, okresními a místními subjekty je ACS největším poskytovatelem řízených služeb pro orgány státní správy v USA.

„Když se ACS zakládalo, naše vize byla stát se nejlepší firmou ve svém oboru tím, že budeme pracovat usilovněji než naši konkurenti. O více než 20 let později se 74000 zaměstnanci a jako největší světová společnost v oblasti outsourcingu obchodních procesů, jsme nyní našli partnera, aby nám pomohl dosáhnout ještě více,“ říká Darwin Deason, zakladatel a předseda představenstva společnosti ACS. „Je to výjimečný výsledek pro naše akcionáře založený na silném vedení a na neuvěřitelně oddaných zaměstnancích. Při uzavření se stanu jedním z největších individuálních akcionářů spojené společnosti a plánuji zůstat dlouhodobým investorem, neboť bych nemohl být optimističtější o budoucnosti této společnosti.“

Xerox je u této akvizice přesvědčen, že dosáhne výjimečného růstu tržeb využitím své silné globální značky a zavedeným zákaznickým vztahům pro rozvoj podnikání ACS v Evropě, v Asii a v Jižní Americe. Navíc Xerox propojí své duševní vlastnictví se službami ACS, aby vytvořil nová řešení pro podporu komplexních pracovních procesů svých zákazníků.

Xerox očekává, že dosáhne ročních synergií nákladů, které se budou pohybovat mezi 300 a 400 milióny USD během prvních tří let po uzavření transakce. Synergie vycházejí převážně z omezení výdajů veřejné společnosti, zprostředkování a použití zkušeností ACS v podpůrných aktivitách, kde budou zpracovávat některé interní funkce Xeroxu.

Uzavření transakce, kterou schválila představenstva společností Xerox a ACS a speciální výbor ACS, se očekává v prvním čtvrtletí roku 2010. ACS bude fungovat jako nezávislá společnost a zpočátku bude mít značku ACS a Xerox Company. Řídit ji bude Lynn Blodgett, který bude zodpovědný Ursule Burns.

Akvizice je předmětem obvyklých podmínek pro uzavření, včetně obdržení domácích a zahraničních souhlasů od regulačních úřadů a schválení akcionáři ACS a Xeroxu.

O společnosti Affiliated Computer Services
ACS se sídlem v Dallasu má 74 000 odborníků, kteří z 500 pracovišť podporují tisíce multinárodních společností a vládních organizací ve více než 100 zemích. Nabízí podporu v outsourcingu obchodních procesů v oblastech, mezi něž patří finance, lidské zdroje, informační technologie, transakční zpracování a péče o zákazníky. http://www.acs-inc.com

O společnosti Xerox
Společnost Xerox se sídlem v Norwalku má 54 000 zaměstnanců, je přední světovou společností pro oblast správy dokumentů, technologií a služeb a nabízí nejširší portfolio barevných a černobílých systémů pro zpracování dokumentů a příslušného spotřebního materiálu na trhu a rovněž konzultační a outsourcingové služby v oblasti správy dokumentů. http://www.xe­rox.com

Poradci
Společnost Simpson Thacher & Bartlett působila jako právní poradce a společnost J.P. Morgan and Blackstone Advisory Partners působila jako finanční poradce Xeroxu při této transakci. Společnost Cravath, Swaine & Moore působila jako právní poradce a společnost Citigroup Global Markets působila jako finanční poradce společnosti ACS. Společnost Ropes & Gray působila jako právní poradce a společnost Evercore Partners působila jako finanční poradce speciální výboru představenstva společnosti ACS.