Hlavní navigace

XEROX.CZ MEZI NEJLEPŠÍMI FIREMNÍMI WEBY

[Tisková zpráva] Praha, 28. listopadu 2007 – Společnost Xerox ČR získala ocenění za své internetové stránky v projektu WebTop100 pořádané poradenským a konzultačním centrem Dobrý web. V celkovém pořadí obsadily stránky www.xerox.cz páté místo, v oborovém žebříčku „Obchod a prodej“ pak místo třetí. Celkem se zúčastnilo 158 firemních webů, které hodnotilo 40 porotců, sledujících různé aspekty kvality webu i oborovou profesionalitu.

Sdílet

„Vynikající umístění našeho webu v tomto žebříčku potvrzuje, že jsme jeho nedávnou rekonstrukci uchopili za správný konec,“ řekl Ivan Chovanec, Marketing Application Specialist společnosti Xerox ČR. „Doufám, že tento úspěch podpoří další rozvoj našeho webu i ostatních internetových projektů, jakým je například nedávno spuštěný partnerský portál.“

Společnost Xerox ČR přepracovala své internetové stránky letos na jaře a zaměřila se na intuitivní navigaci pro uživatele, kteří tak rychle a jednoduše naleznou požadované informace, na moderní a atraktivní design, optimalizaci pro vyhledávače a nasazení vyspělého redakčního systému pro správu obsahu a jeho okamžité změny. Tvůrcem webových stránek www.xerox.cz je společnost PragueBest.

„Výborné hodnocení od profesionálů je pro nás důkazem, že se naše internetová prezentace vyvíjí správným směrem,“ dodává Blanka Vokounová, manažerka marketingové komunikace a PR společnosti Xerox ČR. „Velký dík patří společnosti PragueBest, která nové webové stránky zrealizovala.“

Odborná porota u všech webů hodnotila informační hodnotu, marketing, použitelnost, grafický design a technické řešení. Stránky www.xerox.cz získaly celkem 92 bodů ze 100 možných.

„O společnosti Xerox se vždy říkalo, že je průkopníkem v oblasti kopírovacích strojů a zařízení. Při pohledu na jejich webové stránky lze směle prohlásit, že z hlediska obsahové kvality, struktury a vyváženosti textů by se od nich mohl leckdo z konkurence mnohé přiučit. Hlavní stránka je prototypem přehledné úvodní stránky s tím nejdůležitějším, co lze na webu najít,“ uvádí mj. hodnocení webu.

Více informací o projektu WebTop100 naleznete na http://www.web­top100.cz/.