Hlavní navigace

Xerox dominuje trhu řízených tiskových služeb i v roce 2009

[Tisková zpráva] Praha, 24. září 2009 - Společnost Xerox patří podle zprávy „Magic Quadrant for Managed Print Services (MPS) Worldwide“ pro rok 2009 od společnosti Gartner do kvadrantu „lídrů“ na trhu řízených tiskových služeb.

Sdílet

Magický kvadrant je vlastní výzkumný nástroj společnosti Gartner, který graficky znázorňuje směřování a vyspělost trhu a firem, které na něm působí, a hodnotí je podle úplnosti jejich vize a schopnosti realizovat ji.

Díky své pozici lídra na trhu řízených tiskových služeb spolupracuje Xerox se zákazníky, jako jsou Procter & Gamble, Reuters, Enterprise Rent-A-Car, Dow Chemical nebo KeyCorp. Svým klientům společnost pomáhá snižovat provozní náklady až o 30 procent a lépe využít tiskovou infrastrukturu, do níž investovali, od kancelářského vybavení přes tisková centra až po virtuální pracovní prostředí

„Pozice Xeroxu v kvadrantu lídrů v magickém kvadrantu společnosti Gartner potvrzuje kvalitu naší nabídky, zejména v současných náročných ekonomických podmínkách,“ řekl Viktor Bartušek, ředitel divize Xerox Global Services pro Českou republiku a Slovensko. „Kromě krátkodobých úspor nákladů těží naši zákazníci v oblasti řízených tiskových služeb z dlouhodobých přínosů úspěšného partnerství s Xeroxem, včetně zvýšené produktivity, efektivnějšího zajištění shody s předpisy a nižší spotřeby energie.“

Nabídka Xeroxu v oblasti řízených tiskových služeb vychází z přesné metodologie Lean Six Sigma založené na analýze získaných dat a pomáhá zákazníkům lépe řídit oběh dokumentů ve firmě a řídit náklady spojené s jejich tiskem, sdílením a aktualizací. V malých firmách i v globálních podnicích optimalizuje Xerox používání výstupních zařízení, jako jsou tiskárny, faxy a kopírky, bez ohledu na dodavatele a podporuje řízení změn, takže se zaměstnanci mohou úspěšně přizpůsobit novým technologiím a pracovním procesům. Xerox rovněž pomáhá zákazníkům naplnit cíle v oblasti ochrany životního prostředí menší spotřebou papíru, nižší spotřebou energie a omezením odpadů.

Gartner poprvé představil kategorii řízených tiskových služeb ve svém magickém kvadrantu v loňském roce, aby poskytl poradenství svým zákazníkům, kteří hodnotí dodavatele a řešení řízených tiskových služeb.