Hlavní navigace

Xerox i přes ekonomickou recesi investuje do výzkumu a vývoje

[Tisková zpráva] Praha, 24. února 2009 - Společnost Xerox považuje výzkum a vývoj za klíčový faktor pro překonání současné ekonomické krize. Jen v loňském roce získala na 609 amerických patentů, čímž překročila svůj závazek navýšit roční počet patentů o jednu třetinu.

Sdílet

„Společnosti musí investovat do inovací i v horším ekonomickém klimatu, aby jejich produktové portfolio nemělo v budoucích letech mezery,“ říká Sophie Vandebroek, technologická ředitelka společnosti Xerox a prezidentka divize Xerox Innovation Group.

„Nelze obětovat budoucnost pro úspory v současnosti. Investice do inovací zaručují naše vedoucí postavení v klíčových oblastech našeho podnikání a vytváří příležitosti pro růst na nových trzích,“ pokračuje S. Vandebroek. „Je to také zdroj naší hrdosti. Více než 2 300 zaměstnanců, bývalých i současných, získalo pět a více patentů, což je neuvěřitelný výsledek.“

Mezi důležité objevy, které získaly patenty v loňském roce, patří:

  • U.S. Patent č. 7,377,971 popisuje nízkoenergetické tuhé inkousty a používá se v tiskárnách Phaser® 8860.
  • U.S. Patent č. 7,413,842 popisuje pokročilou technologii hromadění emulze (emulsion aggregation; EA), která umožňuje rozšířit použití tonerů EA do kancelářských výrobků nejvyšší třídy. Toner EA přináší ostré výstupy, vyšší spolehlivost a nižší spotřebu náplně ve výrobních procesech. Stránky vytištěné s tonery EA spotřebují o 40 až 50 procent méně náplně než tradiční tonery.
  • U. S. Patent č. 7,382,993 předkládá metodu pro kontrolu stálosti kvality zobrazení mezi paralelními tiskovými motory. Technologie zlepšuje stálost tonerové reprodukce mezi motory v produkčních systémech Xerox Nuvera.
  • U.S. Patent č. 7,370,034 je základem pro funkci TrueMatch Search and Retrieval, který umožňuje uživatelům naskenovat dokument, poté ho vyhledat a zaslat odpovídající originální elektronickou verzi na svůj e-mailový účet a vytisknout kopii.

Mezi všemi patenty z roku 2008 si jich 18 připsal Dr. Peter Kazmaier, chemik a manažer skupiny New Materials Design z výzkumného střediska Xerox Research Centre Canada. Peter Kazmaier je jedním z 18 vynálezců společnosti Xerox, který dosáhl elitní hranice 100 patentů a rok 2008 zakončil na celkovém počtu 101. Několik z Kazmaierových posledních patentů, včetně toho stého, se vztahují k projektu samomazacího papíru společnosti Xerox, který sníží spotřebu papíru, protože výtisky vydrží pouze jeden den a na papír tak lze tisknout stále znovu.

Část patentů získaly také Palo Alto Research Center a XMPie, 100% vlastněné dceřiné společnosti Xeroxu. V kombinaci s japonským partnerem, společností Fuji Xerox, získala celá skupina Xerox více než 940 patentů. Xerox a Fuji Xerox na strategické úrovni koordinují své výzkumné aktivity a společně do výzkumu a vývoje investují asi 1,5 miliardy USD ročně.

V roce 2008 představil Xerox 29 nových výrobků a po celém světě získal více 230 ocenění. Společnost nyní vlastní více než 8 900 aktivních patentů v USA a od svého založení získala po celém světě více než 55 000 patentů.

Společnost Xerox provozuje výzkumná a technologická střediska v USA, Kanadě a Evropě. Střediska se věnují výzkumu barev, digitálnímu zobrazování, počítačovým metodám, pracovním postupům, výzkumu systémů a materiálů a dalším oborům, jež souvisí s aktivitami společnosti Xerox v oblasti tisku a správy dokumentů. Xerox své vynálezy důsledně využívá v rámci svých obchodních aktivit, kdy je implementuje je do svých výrobků, služeb a řešení, používá je jako základ pro nové obory nebo je licencuje či prodává jiným subjektům. Více informací naleznete na http://www.xe­rox.com/innova­tion.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů s cílem eliminace investičních nákladů a úspory personálních a provozních nákladů zákazníka a zefektivnění jeho obchodních procesů. Těmto službám se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).