Hlavní navigace

Xerox meziročně navýšil počet patentů o 16 %

[Tisková zpráva] Zařadil se tím mezi 25 společností s nejvyšším počtem vydaných patentů

Sdílet

Praha, 20. dubna 2010 – Společnost Xerox obdržela v loňském roce 706 amerických patentů, což představuje meziroční 16procentní nárůst a řadí ji mezi 25 společností s největším počtem patentů v roce 2009.

Mezi patenty za rok 2009 se počítají i ty, které získala střediska PARC (Palo Alto Research Center) a XMPie®, jež Xerox plně vlastní. Mnoho z patentů z roku 2009 je již součástí nových technologií v nedávno uvedených výrobcích, řešeních a službách, zatímco jiné představují základ pro příští generaci výrobků, služeb a softwaru.

„Pro úspěch u našich zákazníků je zásadní, abychom pokračovali v inovacích,“ řekla Sophie Vandebroek, technologická ředitelka a prezidentka divize Xerox Innovation Group. „Inovace v současnosti zajistí budoucnost. Takže jsou klíčovými pro naše aktivity. Více než 2 400 zaměstnanců, bývalých i současných, získalo pět a více patentů, což je výborný výsledek.“

Příkladem, jak Xerox pracuje s inovacemi, je nové multifunkční zařízení ColorQube™ 9200, které obsahuje více než 361 patentů a jejich aplikací. Použitá technologie bezkazetového tuhého inkoustu snižuje náklady na barevný tisk až o 62 procent a množství odpadu o 90 procent.

Partner společnosti Xerox v Japonsku, Fuji Xerox, obdržel 425 amerických patentů, což představuje meziroční nárůst 28 procent. Společně tak skupina Xerox získala 1 131 patentů. Tímto výsledkem se řadí na dvanácté místo na světě. Patenty společnosti Fuji Xerox nebyly zahrnuty do přehledu sestaveného analytickou společností IFI Patent Intelligence. Xerox a Fuji Xerox společně investovaly do výzkumu a vývoje asi 1,5 miliardy USD. Investice v roce 2009 směřovaly do celé řady technologických oblastí, od nanotechnologií a materiálové syntézy až po kontrolní a softwarové systémy a technologie inteligentních dokumentů.

Od svého založení obdržel Xerox po celém světě přibližně 55 000 patentů.

XEROX je světovým lídrem a nositelem inovací v oblasti správy dokumentů a tiskového prostředí. Nabízí produkty pro domácnosti i řešení pro firmy různých velikostí, od malých společností až po mezinárodní korporace, kterým umožňuje dosáhnout plně integrovaného řízení dokumentů. Xerox dodává zákazníkům samostatně nebo v rámci svých řešení široké spektrum zařízení – černobílé a barevné multifunkční zařízení, faxy, tiskárny, velkoformátová zařízení, produkční a publikační tiskové systémy, dále software pro správu dokumentů a služby v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů. Xerox pomáhá zákazníkům díky nejnovějším technologiím snížit provozní i personální náklady a zefektivnit obchodní procesy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).