Hlavní navigace

XEROX NABÍZÍ BAREVNÝ TISK ZA CENU ČERNOBÍLÉHO

[Tisková zpráva] S technologií tuhého inkoustu a novým cenovým modelem je barevný tisk ještě dostupnější. Tuhý inkoust snižuje množství odpadu o 90 %.

Sdílet

Praha, 6. března 2008 – Nová barevná tiskárna Xerox Phaser 8860 pracuje s technologií tuhého inkoustu, díky níž je poprvé v historii barevný tisk za stejnou cenu jako černobílý.

Xerox Phaser 8860 je první barevnou tiskárnou, která obsahuje novou generaci technologie tuhého inkoustu od společnosti Xerox. Po téměř pěti letech byla vyvinuta nová směs tuhého inkoustu s mnohem vyšší výtěžností než kdykoliv předtím. Zvýšením počtu vytištěných stránek na jednu kostičku tuhého inkoustu Xerox zásadně snížil ceny barevného tisku. Při porovnání nákladů na zařízení a inkoust je tisk na tiskárně Phaser 8860 několika­násobně levnější než na srovnatelné laserové tiskárně od jiných výrobců.

S tiskovým objemem až 10 tisíc stran měsíčně nalezne Phaser 8860 uplatnění prakticky v jakémkoli prostředí, zejména pak v realitních kancelářích, v marketingových firmách nebo v designérských studiích, která potřebují jak kvalitní barevný tisk pro obchodní nabídky a výkazy, tak i rychlý každodenní tisk e-mailů, tabulek a dalších dokumentů.

„Naši zákazníci potřebují pro své podnikání barevný tisk ve vysoké kvalitě, ale cena dosud bývala překážkou,“ říká Šárka Sakařová, produktová manažerka společnosti Xerox Czech Republic. „V rámci výzkumných aktivit jsme se proto zaměřili na tuhý inkoust a výsledkem je, že nyní můžeme tisknout v barvě stejně levně jako černobíle. Celkové náklady jsou přitom výrazně nižší než u srovnatelných tiskáren jiných výrobců. Technologie je navíc šetrná k životnímu prostředí a omezuje plýtvání.“

Technologie tuhého inkoustu používá spotřební materiál ve formě inkoustových kostiček, které jsou tvarově kódovány a jednoduše zasazeny do inkoustových zásobníků. Vzhledem k absenci jakýchkoliv tiskových kazet vyžaduje tento spotřební materiál jen minimální balení a vytváří tak o 90 % méně odpadu než srovnatelné laserové tiskárny.

S rychlostí tisku 30 stránek za minutu barevně i černobíle, 750MHz procesorem a podporou Adobe PostScript3 tiskne Phaser 8860 dokumenty, které odpovídají barevné škále Pantone, což znamená, že kvalita obrázků je v souladu s náročnými standardy barevného systému Pantone. Automatický oboustranný tisk a možnost tisknout více stránek na jeden list papíru zase maximálně snižuje pořizovací náklady na média.

Phaser 8860 již byl uveden v severní Americe a v západní Evropě. Better Buys for Business, nezávislá americká analytická firma zabývající se kancelářským vybavením, ho jmenovala Inovativním kancelářským výrobkem roku 2007.

Základní cena pro barevnou tiskárnu Phaser 8860 je 52 300 Kč včetně DPH. Černá náplň s výtěžností 14 tisíc stránek stojí 4 999 Kč včetně DPH, každá barevná náplň se stejnou výtěžností stojí jen 1666 Kč včetně DPH. Pro srovnání, tiskárna Hewlett-Packard Color LaserJet 4700dn je za cenu 54 100 Kč, černá náplň s výtěžností 11 tisíc stránek stojí 3 700 Kč a každá barevná náplň s výtěžností 10 tisíc stránek stojí 5 000 Kč.

Xerox Czech Republic prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).