Hlavní navigace

Xerox naplňuje mezinárodní standardy pro sociálně odpovědné společnosti

[Tisková zpráva] Firma je oceňována za aktivity v oblasti ochrany životního prostředí a sociální odpovědnosti

Sdílet

Praha, 30. dubna 2008 – Společnost Xerox byla poprvé zahrnuta do skupiny FTSE4Good Index. Tento burzovní index měří výkonnost společností, které splňují mezinárodně uznávané standardy pro sociálně odpovědné firmy.

„V Xeroxu jsme velmi hrdí na to, že jsme ziskovým podnikem i globální firmou, která se snaží na svět kolem působit pozitivně,“ říká Anne M. Mulcahy, CEO společnosti Xerox. „Naše uvedení na seznamu FTSE4Good Index oceňuje hodnotu, kterou vytváříme díky naší globální působnosti, inovacím, jež minimalizují vliv na životní prostředí a podnikání s velkým ohledem na lidská práva a nejvyšší etické standardy.“

Hodnocení FTSE4Good Index vytvořila v roce 2001 nezávislá globální společnost FTSE Group (vlastněná The Financial Times a London Stock Exchange) a zahrnuje srovnání a ukazatele určené sociálně odpovědným investorům. Xerox splnil podmínky indexu FTSE4Good pro sociální odpovědnost, lidská práva, společenské povinnosti a boj proti korupci.

Více informací o cílech a výsledcích společnosti Xerox v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného vývoje, ochrany pracovního místa, etiky a vedení firmy a spolupráci s místními komunitami naleznete ve zprávě Global Citizenship Report, která je dostupná na http://www.xe­rox.com/citizen­ship.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).