Hlavní navigace

XEROX posiluje své postavení na trhu tiskáren pro CAD aplikace

[Tisková zpráva] Praha, 24. dubna 2007 – Xerox dnes oznámil rozvoj své nabídky pro CAD řešení rozšířením svého webového tiskového ovladače Accxes o podporu souborového formátu DWF. Ovladač Accxes již pět let patří mezi špičku v rychlosti zpracování souborů CAD aplikací a zahájení podpory formátu DWF na této platformě přináší nejnovější standard v oboru CAD na kompletní řadu černobílých velkoformátových tiskových strojů Xerox. Zákazníci díky této aktualizaci nemusejí pro tisk dat otevírat soubory v CAD aplikacích, ale mohou je tisknout přímo a šetřit tím svůj čas.

Sdílet

Souborový format DWF (Design Web Format) je otevřený, zabezpečený formát vyvinutý společností Autodesk pro efektivní výměnu designových návrhů z CAD aplikací pro uživatele, kteří je potřebují prohlížet, upravovat nebo tisknout. Soubory ve formátu DWF se vyznačují vysokou mírou komprese. Díky ní mají výrazně menší datový objem a jejich přenos v počítačových sítích tak probíhá výrazně rychleji než v případě tradičních formátů, které vyžadovaly správu externích zdrojů.

Formát DWF se díky svým přínosům stal nedílnou součástí práce průmyslových designérů a díky své přenositelnosti a nezávislosti tvoří významnou část výměny informací v daném oboru. Podpora přímého tisku DWF formátu je proto klíčová pro většinu projektů v oblasti CAD a průmyslového designu.

Xerox chápe přání zákazníků, kteří vyžadují flexibilní výstupní zařízení schopná pracovat s novými formáty pro počítačový design v oblastech, mezi něž patří inženýrství, architektura nebo konstrukce: „Vylepšení technologie pro ovladače černobílých tiskových strojů umožňuje našim zákazníkům lépe využívat všech možností velkoplošného tisku CAD výstupů,” uvedl Petr Trafina, produktový manažer společnosti Xerox. „Tímto krokem zároveň dokládáme naše dlouhodobé odhodlání rozvíjet funkce našich velkoformátových strojů a přizpůsobovat je požadavkům zákazníků, kteří hledají možnosti dalšího rozvoje vlastního podnikání.”

Ovladač Accxes přináší nyní možnost přímého tisku formátu DWF všem velkoformátovým systémům Xerox pracující na platformě kontroleru Xerox FreeFlow a týká se tedy ucelené řady systémů Xerox 6204, Xerox 510 i vysoce výkonných tiskáren Xerox 721.

Xerox jako první nabídl u tiskových systémů pro velkoplošný tisk modulární design. Právě tento modulární přístup umožňuje stávajícím zákazníkům u již zakoupených stojů využít výhody formátu DWF prostřednictvím snadné aktualizace ovladače Accxes.

S více než 60 různými konfiguracemi velkoplošných monochromatických tiskových systémů dnes Xerox dokáže oslovit širokou škálu zákazníků a naplnit přesně jejich požadavky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).