Hlavní navigace

Xerox rozšiřuje integraci digitálního a ofsetového tisku

[Tisková zpráva] Integrace softwaru Xerox FreeFlow se systémy Prinect společnosti Heidelberg a FUJIFILM Workflow XMF automatizují operace a zvyšují efektivitu

Sdílet

Praha, 17. července 2008 – Společnost Xerox oznamuje rozšíření integrace svého softwaru Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection na dva přední ofsetové systémy pro workflow – Prinect společnosti Heidelberg a FUJIFILM Workflow XMF. Tyto integrace umožní poskytovatelům tisku používat zavedené workflow z ofsetové produkce jak pro ovládání digitálních zařízení, tak i pro vytváření tiskových desek pomocí technologie computer-to-plate.

Oba systémy vycházejí ze standardních tiskových souborů PDF a popisu zakázky JDF (Job Definition Format), které jsou nezávislé na platformě a poskytují instrukce pro realizaci úloh. Dlouhodobá integrace softwaru Xerox FreeFlow s Prinect od společnosti Heidelberg byla rozšířena, aby umožňovala dvoucestnou komunikaci stavu úlohy a zpráv o úloze v reálném čase přes standard JMF (Job Messaging Format). Integrace s FUJIFILM Workflow XMF je novinkou potvrzenou specialisty ze společností Xerox a FUJIFILM a poskytuje bezproblémové workflow pro digitální i ofsetový tisk.

Systémy byly vystaveny na stánku společnosti Xerox na veletrhu drupa. Pro poskytovatele tisku znamenají tyto integrace četné přínosy, zejména:

  • zvýšení produktivity, protože stávající workflow může kontrolovat více zařízení z jediného bodu;
  • zvýšení ziskovosti díky jednoduché tvorbě digitálních tiskových výstupů, jako jsou personalizované marketingové materiály s použitím procesů, jež vyžadují minimální zaškolení;
  • poskytování více služeb najednou, protože zákazníci mohou použít stejné soubory PDF pro digitální i ofsetový tisk;
  • vytváření pevnějších vztahů se zákazníky přes vysoce automatizované systémy Web-to-Print;
  • představení nových možností šetrných k životnímu prostředí s automatickými digitální procesy pro tisk na vyžádání.

Tato integrovaná workflow rovněž umožňují hybridní ofsetové a digitální aplikace s přesným sladěním barev a kvalitou obrazu, přičemž digitální tisk je doplňkem pro ofsetový. Otevřená architektura sady FreeFlow je klíčem pro podporu široké škály zákaznických prostředí.

Prinect společnosti Heidelberg – integrace s Xerox FreeFlow
Možnosti standardu JMF v integraci systému Prinect umožňuje nová verze Prinect Prepress Manager 4.0 (dříve nazývaný Prinect Printready System), která podporuje automatické předtiskové funkce, jako je převod souborů do PDF, uložení stránek a správa barev. Portfolio FreeFlow společnosti Xerox poskytuje služby JMF prostřednictvím několika komponent a poskytuje pružnost a rozšířené možnosti pro více operací bez nutnosti zásahu obsluhy.

Prinect využívají ve velké míře komerční tiskárny pro správu ofsetového předtisku a tiskových workflow. Xerox a Heidelberg vyvíjely integraci workflow mezi systémem Prinect a FreeFlow od roku 2004. Na veletrhu drupa představil Xerox hybridní aplikace na ofsetovém tisku Speedmaster SM 52–4+L společnosti Heidelberg a na několika digitálních tiskárnách Xerox.

FUJIFILM Workflow XMF – integrace s Xerox FreeFlow
Nová integrace systému FUJIFILM Workflow XMF 1.5 se sadou FreeFlow společnosti Xerox přináší bezproblémové digitální a ofsetové workflow pro uživatele XMF. Standard XMF poskytuje pre-flighting, nativní převod souborů do PDF, správu barev, vyřazení jediným kliknutím a možnosti správy úloh. Rovněž umožňuje elektronický náhled s trojrozměrným pohledem na úlohu, při níž lze procházet virtuální stránky a kontrolovat vyřazení, umístění prvků na stránkách, případně barevnost dat.

Na veletrhu drupa představil Xerox a FUJIFILM, jak digitální tisk doplňuje ofsetový produkcí brožury s použitím integrovaného workflow a kombinace technologií. Se stejným souborem byly vytvořeny ofsetové desky FUJIFILM Luxel T-6300CTS na thermálním CTP (velikosti B), což je první krok pro vícenákladové tiskové úlohy. Naopak úlohy s nízkým nákladem požadující rychlejší změny byly tištěny na digitálním systému Xerox DocuColor 5000 řízeném tiskovým serverem Xerox FreeFlow Print Server. FreeFlow Print Server dosahuje přesného sladění barevného výstupu digitálních tiskáren s ofsetovými barvami a lze použít pro téměř každý produkční systém firmy Xerox.

Mezi další systémy workflow, které umožňují integraci s FreeFlow pro doplnění ofsetového tisku digitálním, patří Prinergy společnosti Creo a Trueflow společnosti Screen.

Dostupnost
Komponenty Xerox FreeFlow 6.0 jsou celosvětově k dostání prostřednictvím obchodních zástupců společnosti Xerox. Heidelberg Prinect Prepress Manager 4.0 je k dostání okamžitě jako součást Prinect Print Shop Workflow společnosti Heildelberg. FUJIFILM Workflow XMF 1.5 je k dostání u společnosti FUJIFILM.

Xerox Czech Republic prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).