Hlavní navigace

Xerox rozšiřuje integraci digitálního a ofsetového tisku

[Tisková zpráva] Integrace softwaru Xerox FreeFlow se systémy Prinect společnosti Heidelberg a FUJIFILM Workflow XMF automatizují operace a zvyšují efektivitu

Sdílet

Praha, 17. července 2008 – Společnost Xerox oznamuje rozšíření integrace svého softwaru Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection na dva přední ofsetové systémy pro workflow – Prinect společnosti Heidelberg a FUJIFILM Workflow XMF. Tyto integrace umožní poskytovatelům tisku používat zavedené workflow z ofsetové produkce jak pro ovládání digitálních zařízení, tak i pro vytváření tiskových desek pomocí technologie computer-to-plate.

Oba systémy vycházejí ze standardních tiskových souborů PDF a popisu zakázky JDF (Job Definition Format), které jsou nezávislé na platformě a poskytují instrukce pro realizaci úloh. Dlouhodobá integrace softwaru Xerox FreeFlow s Prinect od společnosti Heidelberg byla rozšířena, aby umožňovala dvoucestnou komunikaci stavu úlohy a zpráv o úloze v reálném čase přes standard JMF (Job Messaging Format). Integrace s FUJIFILM Workflow XMF je novinkou potvrzenou specialisty ze společností Xerox a FUJIFILM a poskytuje bezproblémové workflow pro digitální i ofsetový tisk.

Systémy byly vystaveny na stánku společnosti Xerox na veletrhu drupa. Pro poskytovatele tisku znamenají tyto integrace četné přínosy, zejména:

  • zvýšení produktivity, protože stávající workflow může kontrolovat více zařízení z jediného bodu;
  • zvýšení ziskovosti díky jednoduché tvorbě digitálních tiskových výstupů, jako jsou personalizované marketingové materiály s použitím procesů, jež vyžadují minimální zaškolení;
  • poskytování více služeb najednou, protože zákazníci mohou použít stejné soubory PDF pro digitální i ofsetový tisk;
  • vytváření pevnějších vztahů se zákazníky přes vysoce automatizované systémy Web-to-Print;
  • představení nových možností šetrných k životnímu prostředí s automatickými digitální procesy pro tisk na vyžádání.

Tato integrovaná workflow rovněž umožňují hybridní ofsetové a digitální aplikace s přesným sladěním barev a kvalitou obrazu, přičemž digitální tisk je doplňkem pro ofsetový. Otevřená architektura sady FreeFlow je klíčem pro podporu široké škály zákaznických prostředí.

Prinect společnosti Heidelberg – integrace s Xerox FreeFlow
Možnosti standardu JMF v integraci systému Prinect umožňuje nová verze Prinect Prepress Manager 4.0 (dříve nazývaný Prinect Printready System), která podporuje automatické předtiskové funkce, jako je převod souborů do PDF, uložení stránek a správa barev. Portfolio FreeFlow společnosti Xerox poskytuje služby JMF prostřednictvím několika komponent a poskytuje pružnost a rozšířené možnosti pro více operací bez nutnosti zásahu obsluhy.

Prinect využívají ve velké míře komerční tiskárny pro správu ofsetového předtisku a tiskových workflow. Xerox a Heidelberg vyvíjely integraci workflow mezi systémem Prinect a FreeFlow od roku 2004. Na veletrhu drupa představil Xerox hybridní aplikace na ofsetovém tisku Speedmaster SM 52–4+L společnosti Heidelberg a na několika digitálních tiskárnách Xerox.

FUJIFILM Workflow XMF – integrace s Xerox FreeFlow
Nová integrace systému FUJIFILM Workflow XMF 1.5 se sadou FreeFlow společnosti Xerox přináší bezproblémové digitální a ofsetové workflow pro uživatele XMF. Standard XMF poskytuje pre-flighting, nativní převod souborů do PDF, správu barev, vyřazení jediným kliknutím a možnosti správy úloh. Rovněž umožňuje elektronický náhled s trojrozměrným pohledem na úlohu, při níž lze procházet virtuální stránky a kontrolovat vyřazení, umístění prvků na stránkách, případně barevnost dat.

Na veletrhu drupa představil Xerox a FUJIFILM, jak digitální tisk doplňuje ofsetový produkcí brožury s použitím integrovaného workflow a kombinace technologií. Se stejným souborem byly vytvořeny ofsetové desky FUJIFILM Luxel T-6300CTS na thermálním CTP (velikosti B), což je první krok pro vícenákladové tiskové úlohy. Naopak úlohy s nízkým nákladem požadující rychlejší změny byly tištěny na digitálním systému Xerox DocuColor 5000 řízeném tiskovým serverem Xerox FreeFlow Print Server. FreeFlow Print Server dosahuje přesného sladění barevného výstupu digitálních tiskáren s ofsetovými barvami a lze použít pro téměř každý produkční systém firmy Xerox.

Mezi další systémy workflow, které umožňují integraci s FreeFlow pro doplnění ofsetového tisku digitálním, patří Prinergy společnosti Creo a Trueflow společnosti Screen.

Dostupnost
Komponenty Xerox FreeFlow 6.0 jsou celosvětově k dostání prostřednictvím obchodních zástupců společnosti Xerox. Heidelberg Prinect Prepress Manager 4.0 je k dostání okamžitě jako součást Prinect Print Shop Workflow společnosti Heildelberg. FUJIFILM Workflow XMF 1.5 je k dostání u společnosti FUJIFILM.

Xerox Czech Republic prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).