Hlavní navigace

Xerox v kvadrantu lídrů tiskových řešení podle zprávy společnosti Gartner

[Tisková zpráva] Praha, 17. září 2010 – Společnost Xerox byla zařazena do kvadrantu lídrů ve zprávě „Magic Quadrant for MFPs and Printers“ 1 společnosti Gartner.

Sdílet

„Věříme, že naše zařazení mezi lídry potvrdí dlouhodobé úsilí společnosti Xerox pomáhat našim zákazníkům zvyšovat jejich produktivitu, snižovat náklady a dosahovat lepších obchodních výsledků,“ řekl Rick Dastin, prezident divize Enterprise Business Group společnosti Xerox Corporation. „Naším cílem je poskytnout technologii, software a pracovní procesy, se kterými budou mít naši zákazníci volné ruce pro své skutečné podnikání.“

Xerox nabízí komplexní portfolio výrobků, služeb a řešení, včetně barevných a černobílých stolních tiskáren, kancelářských multifunkčních zařízení a služeb, které pomáhají společnostem, jako jsou Blue Legacy, City Center v Las Vegas a Technip, dosahovat svých cílů v oblasti správy dokumentů.

Xerox rovněž využívá své zkušenosti v oblasti ochrany životního prostředí a neustále inovuje svoji technologii tuhého inkoustu – bezkazetového inkoustu, který produkuje méně odpadu a má nižší nároky na balení. Řada Xerox ColorQube 9200 tak zanechá během svého životního cyklu o 10 procent menší uhlíkovou stopu než srovnatelná laserová multifunkční zařízení.

Magic Quadrant je výzkumný nástroj vyvinutý společností Gartner, který graficky zobrazuje vývoj trhu, jeho vyspělost a účastníky. Vyhodnocuje společnosti na základě úplnosti jejich vize a schopnosti ji zrealizovat.

Ve své zprávě definuje Gartner lídry takto:

  • Lídři jsou nejlépe způsobilí dodávat multifunkční zařízení (včetně inteligentních zařízení – SMFP), tiskárny a přidružená tisková řešení a služby bez ohledu na polohu zákazníka.
  • Poskytovatelé v kvadrantu lídrů disponují oproti jiným společnostem z oboru nejobsáhlejším portfoliem a rozsáhlými distribučními sítěmi, prostřednictvím kterých svoje výrobky a služby dodávají zákazníkům přesně podle jejich potřeb a požadavků.
  • Lídři si důsledně udržují vysoký podíl na světovém trhu a dokáží nabídnout konzistentní úroveň služeb v regionech, kde se nachází zákazníci společnosti Gartner.
  • Lídři směřují k dosažení nejsilnější globální kapacity, včetně inovací, zdrojů, schopností a vize poskytovat stávajícím i budoucím zákazníkům po celém světě špičkovou úroveň podpory.
  • Lídři mají přehled o aplikaci výzkumných a vývojových aktivit na výrobky a služby podle potřeb zákazníků.

XEROX je světovým lídrem a nositelem inovací v oblasti správy dokumentů a tiskového prostředí. Nabízí produkty pro domácnosti i řešení pro firmy různých velikostí, od malých společností až po mezinárodní korporace, kterým umožňuje dosáhnout plně integrovaného řízení dokumentů. Xerox dodává zákazníkům samostatně nebo v rámci svých řešení široké spektrum zařízení – černobílé a barevné multifunkční zařízení, faxy, tiskárny, velkoformátová zařízení, produkční a publikační tiskové systémy, dále software pro správu dokumentů a služby v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů. Xerox pomáhá zákazníkům díky nejnovějším technologiím snížit provozní i personální náklady a zefektivnit obchodní procesy.