Hlavní navigace

Xerox v kvadrantu lídrů zprávy Gartner

[Tisková zpráva] Praha, 22. ledna 2009 - Společnost Xerox byla zařazena do kvadrantu „lídrů“ ve zprávě Magic Quadrant for MFPs and Printers¹”. Magic Quadrant je výzkumný nástroj vyvinutý společností Gartner, která jím hodnotí společnosti na trhu na základě úplnosti jejich vize a schopnosti realizovat ji.

Sdílet

„Lídři jsou nejlépe způsobilí dodávat multifunkční zařízení, tiskárny a přidružená tisková řešení a podpůrné služby v nejširší možné nabídce. Mají také nejrozsáhlejší distribuční sítě, které dodávají výrobky zákazníkům podle jejich požadavků. Lídři si stále udržují vysoký podíl na světovém trhu multifunkčních zařízení a tiskáren a dokáží nabídnout takřka identické služby ve více regionech, kde se nacházejí zákazníci společnosti Gartner. Tyto firmy směřují k dosažení globální způsobilosti, disponují invencí a zdroji, schopností a vizí poskytovat stávajícím i budoucím zákazníkům po celém světě maximální úroveň podpory. Lídři mají přehled o segmentaci trhu a distribučních kanálech. Díky tomu mohou dále rozvíjet aktivity zaměřené na vylepšování produktů a služeb podle potřeb zákazníků,“ uvádí zpráva.

Gartner do svého hodnocení zahrnul poskytovatele tiskových technologií, kteří prodávají, zajišťují servis a podporu a nabízejí tisková řešení a řešení pro správu dokumentů.

„Podle mého názoru tyto výsledky potvrzují, že nabízíme inovativní výrobky, služby a řešení, která splňují potřeby malých i velkých podniků,“ řekl Rick Dastin, prezident, Xerox Office Group. „Xerox bude i nadále určovat ty nejvyšší standardy v oboru a pomůže zákazníkům zlepšit jejich pracovní procesy a obchodní výsledky.“

Xerox má nejširší portfolio produktů a služeb na trhu. Tvoří jej barevné a černobílé stolní tiskárny, kancelářské multifunkční systémy a služby, které pomáhají zákazníkům naplnit jejich tiskové potřeby. Inovace společnosti pomáhají „bořit hranice“ mezi papírovým a digitálním obsahem a obnovují hodnotu informací. Platforma Extensible Interface Platform™ (EIP) společnosti Xerox umožňuje firmám vytvářet software, s nímž lze přímo z dotykového displeje na multifunkčním zařízení provádět komplexní úlohy přesně podle specifických potřeb.

V září zařadil Gartner společnost Xerox do kvadrantu lídrů ve zprávě „Magic Quadrant for Managed Print Services Worldwide²”.