Hlavní navigace

Xerox vydává výroční zprávu o globální odpovědnosti

[Tisková zpráva] Mezi úspěchy řadí především aktivity v oblasti udržitelného rozvoje, podpory komunit, dále projekty v oblasti obchodní etiky a podpory různorodosti na pracovišti

Sdílet

Praha, 18. prosince 2008 – Společnost Xerox vydala Zprávu o globální odpovědnosti pro rok 2008, která detailně popisuje principy, koncepci a postupy, jež po desetiletí určují postoj společnosti k sociální odpovědnosti. Klíčové body zahrnují 40. výročí podpory zaměstnanců, kteří vykonávají dobrovolnickou práci, 21procentní redukci emisí skleníkových plynů od roku 2002 a ocenění za programy v oblasti různorodosti dodavatelů, etického podnikání a inovací.

Součástí zprávy jsou kapitoly a klíčové metriky týkající se řízení společnosti a etiky, ochrany soukromí a spokojenosti zákazníků, různorodosti zaměstnanců, iniciativ v oblasti životního prostředí, darů společnosti, dobrovolnictví a dalších oblastí.

„Jedním z charakteris­tických znaků našeho úsilí v oblasti sociální odpovědnosti je skutečnost, že se jedná o strategické, trvalé a smysluplné aktivity,“ napsala Anne Mulcahy, předsedkyně představenstva a CEO společnosti Xerox, v dopise pro akcionáře, který je součástí zprávy. „Věříme, že jsme průkopníky v oblasti sociální odpovědnosti firem, a dosahujeme významných výsledků. Ale pokud si myslíte, že jsme spokojeni, zamyslete se znovu. Lidé v Xeroxu si velmi dobře uvědomují, že od těch, kteří hodně získali, se hodně očekává. Z těchto očekávání neslevujeme, ale naopak je vítáme.“

Výsledky a klíčové metriky zprávy pro rok 2008 obsahují:

Udržitelnost
Xerox se posunul v plnění cílů v oblasti udržitelného rozvoje, zejména v oblasti ochrany klimatu a vývoje udržitelného papírového cyklu. Společnost je na dobré cestě, aby dosáhla 25procentního snížení emisí skleníkových plynů do roku 2012. Mezi 2002 a 2007 snížila celosvětově spotřebu energie o 19 procent a emise skleníkových plynů o 21 procent. Pro podporu cílů na ochranu klimatu u zákazníků splňuje 80 procent nových produktů uvedených v roce 2007 na trh náročné požadavky programu ENERGY STAR agentury U.S. Environmental Protection Agency.

Jako jeden z největších distributorů papíru pro kancelářské tiskárny a kopírky pracuje Xerox na vývoji udržitelného papírového cyklu. Společnost získala certifikaci „chain of custody" od Forest Stewardship Council i od Programme for the Endorsement of Forest Certification. Tyto certifikace potvrzují, že papíry Xerox s logem FSC nebo PEFC byly vyrobeny s použitím primárních zdrojů, jež byly těženy z certifikovaných zdrojů, kontrolovaných zdrojů dřeva nebo z rekultivovaných zdrojů. Výrobky s certifikací FSC a PEFC lze sledovat od těžby dřeva až k distribuci. Xerox navíc vytvořil striktní pravidla pro dodavatele papíru, která se týkají zdrojů, ze kterých dodavatelé papír získávají. Zhruba 90 procent dodavatelů papíru je splňuje a společnost pracuje se zbylými 10 procenty, aby dosáhla 100 procent.

Zákazníci
Xerox chce svým zákazníkům umožnit co nejlepší zkušenost se svými produkty. Zahrnuje to ochranu před neoprávněným použitím informací o zákaznících, shromažďování úplných informací o bezpečnosti produktů Xerox a použitých materiálech, navrhování dostupných produktů a vývoj bezpečnostních funkcí, které pomáhají zákazníkům zachovávat bezpečnost jejich sítí. V roce 2008 získal Xerox třetí rok po sobě certifikaci v program J.D. Powers and Associates za technologické služby a podporu.

Komunity
Filantropie je součástí firemní kultury společnosti Xerox od jejího vzniku. Xerox ročně investuje do podpory 555 organizací asi 12,5 miliónu USD a čas a znalosti svých zaměstnanců. Tato podpora zahrnuje granty na vzdělávání, jako je program Xerox Technical Minority Scholarship Program, v jehož rámci poskytl Xerox v loňském roce 122 stipendií; podporu vědeckých a technologických programů, jako jsou robotické soutěže FIRST; a komunitní projekty, jako program Xerox Community Involvement Program, v němž se 9 075 zaměstnanců Xeroxu účastní 575 projektů.

Lokální pobočka společnosti Xerox se v letošním roce opět stala partnerem divadelního festivalu Mezi Ploty, kde pro dětské návštěvníky přichystala bohatý zábavní program. Na festivalu připravila dětský koutek „Xerox dětem“, který nabídl nejmenším návštěvníkům různé výtvarné a sportovní aktivity. Xerox Czech Republic podporuje také rodinné a kulturní centrum Nová Trojka na pražském Žižkově. Jedná se o jedno z nejlépe fungujících center v Praze.

Zaměstnanci
Xerox věří, že vytvořením nadstandardního pracoviště pro své zaměstnance posiluje svou konkurenceschop­nost. Proto si společnost váží různorodosti, oceňuje dobré výkony, nabízí vynikající příležitosti pro růst a pomáhá zaměstnancům dosáhnout rovnováhy mezi prací a volným časem. Xerox patří do první desítky amerických společností s nejlepší pověstí podle průzkumu realizovaného organizací Reputation Institute a vydaného nedávno časopisem Forbes. Navíc různé organizace, jako např. National Association of Female Executives, American Association of Affirmative Action nebo časopisy Asian Enterprise a LATINA Style, ocenily společnost jako dobré místo pro zaměstnání.

O společnosti Xerox
Xerox je přední světový dodavatel technologií a služeb pro správu dokumentů. Společnost s obratem 17 miliard USD disponuje nejširší tržní nabídkou barevných a černobílých systémů pro zpracování dokumentů a příslušného spotřebního materiálu a současně konzultačních a outsourcingových služeb pro správu dokumentů. Během posledních 40 let dokázal Xerox své vedoucí postavení v oblasti udržitelného rozvoje a sociální odpovědnosti prostřednictvím svých produktů, výrobních závodů a investic do inovací, které přinášejí životnímu prostředí měřitelné užitky. Xerox je jednou z pouhých pěti společností, které agentura U.S. Environmental Protection Agency jmenovala jako Performance Track Corporate Leader, a je uveden na seznamu Dow Jones Sustainability North America Index jako uznání za výsledky v ekonomické a sociální oblasti a v ochraně životního prostředí. V roce 2007 obdržel Xerox za své inovace ocenění National Medal of Technology, nejvyšší technologické ocenění v USA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).