Hlavní navigace

Program Symantec Online Fraud Protection pomáhá podnikům bojovat s online podvody a chránit hodnotu značky

[Tisková zpráva] Praha – 3. června 2008 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila dostupnost programu Symantec Online Fraud Protection. Tento komplexní systém zahrnuje služby, vzdělávání a různé možnosti trvalého sledování a správy. Symantec Online Fraud Protection je určen k ochraně podniků, které provádějí velké množství finančních transakcí, a jejich zákazníků před ztrátami v důsledku online podvodů. Řešení pomůže podnikům chránit jejich zákazníky před širokou řadou online hrozeb, včetně phishingu a pharmingu. Podniky, které pomohou svým zákazníkům bezpečně provádět online transakce, mohou zvýšit věrnost zákazníků, minimalizovat finanční ztráty a možnost střetu se zákonem a omezit riziko poškození pověsti firemní značky.

Sdílet

Narušení pověsti firemní značky v důsledku online podvodů je významný problém, který hrozí všem organizacím provozujícím činnost online. Nejnovější XIII. vydání zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec, zveřejněné v dubnu 2008, uvádí, že organizace i spotřebitelé jsou nadále vystaveni hrozbám spojeným s online podvody. V průběhu posledních šesti měsíců roku 2007 zaznamenala společnost Symantec více než 85 000 aktivních hostitelů phishingu, což jsou počítače, které mohou být hostiteli jednoho i více phishingových webů. To představuje nárůst o 167 % oproti první polovině roku 2007.

„Online podvody jsou stále důmyslnější a mají čím dál více zničující účinky na podniky a zákazníky,“ řekl Rob Enderle, president a hlavní analytik společnosti Enderle Group. „Organizacím obvykle chybí účinné komplexní pojetí obrany před online podvody. Škody v důsledku podvodů dnes navíc nezahrnují pouze přímé finanční škody, ale také výrazná poškození globálních značek. Kvůli této kombinaci by se mělo omezení souvisejících rizik stát hlavním obchodním cílem.“

Symantec Online Fraud Protection je flexibilní program, který těží z širokého pole působnosti společnosti Symantec a její vedoucí pozice v oblasti zabezpečení a je kombinací různých služeb a produktů podle potřeb zákazníka. Program podporuje také globální zpravodajská síť společnosti Symantec, která poskytuje nejkomplexnější přehled o aktivitě útoků z Internetu, vycházející z bezpečnostních dat shromážděných z celého světa. Součástí globální zpravodajské sítě společnosti Symantec je 11 středisek reakce na bezpečnostní incidenty, která analyzují data z více než 2 milionů e-mailových účtů, 120 milionů systémů a více než 40 000 zařízení ve více než 200 zemích. Program Symantec Online Fraud Protection zahrnuje:

  • Sledování phishingu: Vyhledává nové phishingové útoky a jiné útoky na obchodní značku klienta.
  • Sledování transakcí: Vyhodnocuje transakce na serverových systémech a blokuje podvodné aktivity.
  • Odezva na případy online podvody a protiopatření: Poskytuje rychlou reakci na útoky za účelem minimalizace ztrát a ochrany pověsti značky, včetně spolupráce s poskytovateli služeb Internetu při omezování činností podvodníků.
  • Zjišťování informací o škodlivém kódu a analýza škodlivého kódu: Sleduje škodlivý kód zaměřený na konkrétní značku a analyzuje chování nového škodlivého kódu.
  • Vzdělávání a ochrana spotřebitelů: Pomáhá organizacím vzdělávat a chránit jejich koncové zákazníky před online hrozbami a minimalizovat riziko podvodu.
  • Odborník v místě: Nabídka zahrnuje také odborníka společnosti Symantec v místě, který má přístup k různým zdrojům bezpečnostních dat a spolupracuje se zaměstnanci klienta, kterým předává odborné znalosti a slouží jako primární kontaktní místo organizující všechny práce na ochraně před online podvody.

„Nejnovější zpráva Internet Security Threat Report společnosti Symantec ukazuje, že 80 % obchodních značek napadených phishingovými útoky bylo součástí finančního sektoru,“ řekl Ted Donat, produktový ředitel Symantec Consulting Services. „Podvody online jsou stále na vzestupu a společnost Symantec proto vyzbrojuje své zákazníky nástroji pro ochranu před narušením pověsti značky, k němuž může dojít v důsledku útoku. Díky špičkovým službám společnosti Symantec v oblasti zjišťování informací o škodlivém kódu, analýzy a sledování škodlivého kódu a reakce na incidenty mohou zákazníci rychle reagovat na podvody online, využívat odborné vedení v průběhu incidentů a přejít od reaktivního k proaktivnímu přístupu k podvodům online.“

Program Symantec Online Fraud Protection využívá bezkonkurenční rozsah a hloubku odborných znalostí společnosti Symantec v oblasti zabezpečení a poskytuje jedinečnou kombinaci produktů, služeb a vzdělávání. Organizace Symantec Global Services je jednička v poskytování odborných znalostí a prostředků pro zabezpečení a správu informací na celém světě. Organizace Symantec Global Services zaměstnává více než 4000 odborných pracovníků na celém světě a od svého založení spolupracovala s 99 % společností z žebříčku Fortune 1000.

Cena a dostupnost na trhu
Program Symantec Online Fraud Protection je dostupný globálně ve všech regionech. Cena je dána počtem chráněných obchodních značek, počtem uživatelů online a požadovaným rozsahem podpory v místě. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách Symantec Online Fraud Protection.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).