Hlavní navigace

Z Docu Guard se stala Železná hora

[Tisková zpráva] Praha, XX. 1. 2007 – Společnost Iron Mountain, globální lídr v oboru úschovy a ochrany informací, vstoupila na český trh prostřednictvím akvizice regionální firmy Docu Guard. Iron Mountain převzal Docu Guard v srpnu 2004. Integrační proces byl završen na konci loňského roku, takže místní pobočky dnes používají název i celou metodiku a zdroje globální skupiny Iron Mountain. Firma pomáhá svým klientům po celém světě snižovat náklady a rizika spojené s ochranou a úschovou dat.

Sdílet

Nabízí komplexní správu dokumentů, řešení pro ochranu dat a řízenou skartaci, včetně poradenských služeb založených na rozsáhlých zkušenostech s řešením komplexních problémů, jako jsou zvyšování nákladů na úschovu dat, vedení právních sporů, přizpůsobování požadavkům regulačních orgánů a obnovou cenných informací po haváriích.

„Úspěšná integrace firmy Docu Guard umožnila společnosti Iron Mountain vstoupit na perspektivní český a středoevropský trh. Místní podniky nyní mohou využívat obrovského potenciálu globální firmy při ochraně a úschově svých informací,“ řekl regionální obchodní manažer Vlastimil Polák. „Jsem velmi hrdý na tuto akvizici a věřím, že na českém trhu můžeme očekávat silný růst. Budeme dál budovat naši solidní pověst a expandovat do Střední Evropy, kde se pro nás nabízí mnoho dalších příležitostí.“

Iron Mountain byla založena v roce 1951. V současnosti je spolehlivým partnerem více než 90 000 společností z Evropy, Severní i Latinské Ameriky, Asie a Tichomoří. Společnost v současnosti zaměstnává více než 17 000 pracovníků po celém světě a v roce 2005 dosáhla obratu 2,1 miliardy dolarů. Mezi její zákazníky patří také některé z největších firem v České republice.

Iron Mountain nabízí úschovu a ochranu všech druhů a formátů fyzických i digitálních dokumentů. Outsourcovaná správa dokumentů poskytovaná globální společností jako je Iron Mountain pomáhá jejím klientům snižovat rizika a náklady vyplývající z dodržování zákonných předpisů, právních sporů a havárií.

Obor správy dokumentů je v neustálém pohybu. Proto je velmi důležité, aby podnik svěřil správu svých dokumentů takovému dodavateli, který pečlivě sleduje všechny změny předpisů a včas na ně reaguje. Jestliže podnik spravuje své dokumenty stejným způsobem jako před sedmi lety, je to první známka toho, že potřebuje provést revizi a modernizaci, a možná i zvážit realizaci zásadních změn ve způsobu péče o dokumenty.