Hlavní navigace

Z LIVE.VOLNY.CZ se stává multimediální web

[Tisková zpráva] Praha – Portál VOLNY.CZ, který patří mezi přední informačně-zábavné portály, rozšiřuje svůj obsah. Web LIVE.VOLNY.CZ prošel první vlnou úprav a svým návštěvníkům nabízí další multimediální služby.

Sdílet

LIVE.VOLNY.CZ doposud nabízel uživatelům především internetové vysílání rádií. Na počátku září došlo k výraznému rozšíření poskytovaných služeb. Přibyl rozcestník on-line televizního vysílání, který odkazuje na internetové vysílání většiny českých televizních stanic (např. ČT, TV Prima, TV Nova, Óčko atd.), na své si přijdou filmoví fanoušci, kteří mají možnost shlédnout ukázky z aktuálně promítaných filmů nebo vyhledat ukázky starších filmů v archivu. Další novinkou je možnost shlédnutí hudebních videoklipů, v budoucnu budou moci uživatelé hlasovat v hitparádě nabízených klipů. Na své si přijdou i automobiloví nadšenci, kteří mohou shlédnout klipy zaměřené na testování automobilů uváděných na trh. „Uživatel internetu je náročnější a od internetových portálů očekává stále víc. Dnes již nestačí kvalitní textový obsah, návštěvník chce vidět, slyšet a bavit se. Multimediální web LIVE.VOLNY.CZ chce nabídnout několik dimenzí multimediální zábavy. Předpokládáme, že jeho obsah se bude nadále rozšiřovat. Jakým směrem, to záleží především na zájmu uživatelů,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Jsou plánovány další úpravy a rozšíření multimediálního obsahu, například tématické klipy z oblasti cestování, high-tech apod. Dále budu mít uživatelé v budoucnu možnost sdílet své oblíbené klipy, případně vlastní klipy s ostatními uživateli.

Multimediální web LIVE.VOLNY.CZ je plně integrovaný s dalšími službami portálu VOLNY.CZ. Partnerem multimediálního webu je splečnost Pozitiv, která poskytuje část obsahu a technicky zajištuje internetové vysílání rádií a TV. Multimediální obsah se uživatelům nabízí v několika kvalitách a tyto jsou přímo úměrné kvalitnímu internetovému připojení. Uživatelům, kteří využívají vysokorychlostního internetového připojení VOLNÝ jsou k dispozici nejvyšší kvality stahování obsahu.

Společnost VOLNY plánuje do budoucna rozšířování portfolia svých služeb pro rezidentní zákazníky. Zaměřit se chce zejména na multimediální služby. Kromě multimediálního webu je další takovou službou digitální vysílání na bázi technologie IPTV, které by mělo být spuštěno do konce roku 2006. Společnost VOLNÝ již od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získala registraci pro převzaté rozhlasové a televizní vysílání přes telefonní linky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).