Hlavní navigace

Z1 nově z vysílačů Cukrák, Žižkov a Buková hora

[Tisková zpráva] Multiplex 3 společnosti CDG rozšiřuje pokrytí signálu zpravodajské televize Z1

Sdílet

PRAHA (11. prosince 2008) – Zpravodajská televize Z1 rozšiřuje od pondělí 15. prosince pokrytí pozemním digitálním signálem (DVB-T). Multiplex 3 společnosti CDG, ve kterém stanice vysílá, bude nově dostupný z dalších dvou pražských vysílačů – Cukrák a Žižkov, a ústecké Bukové hory. Ke změně dochází také v Plzni, kde končí vysílač Košutka, který nahradí vysílač Krašov.

„Současné pokrytí populace v ČR prostřednictvím pozemní digitální sítě multiplexu 3 se tímto rozšířením zvýší na téměř 40 procent. Náš program tak bude dostupný pro další diváky. Pro to, aby mohli Z1 sledovat z nových vysílačů, musí ale svůj set-top-box znovu přeladit,“ uvádí Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.

Na nových pražských vysílačích Cukrák a Žižkov bude možné sledovat program Z1 na kanálu 59. V provozu nadále zůstává také dosavadní kanál 46. V oblasti severních Čech bude signál stanice z vysílače Buková hora na kanálu 55. V Plzni najdou diváci Z1 na kanále 52 vysílače Krašov. Pro příjem signálu z tohoto vysílače je však potřebná výkonnější anténa než u původního vysílače Košutka.

V multiplexu 3 vysílají kromě zpravodajské Z1 i hudební stanice Óčko, Public TV a křesťanská TV Noe, která vysílá pouze v Praze.

Program zpravodajské televize Z1 lze sledovat také nekódovaně na satelitu, v nabídce kabelových operátorů, formou IPTV nebo na internetové adrese www.z1tv.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).