Hlavní navigace

Z1 hlavním mediálním partnerem Shakespearovských slavností

[Tisková zpráva] PRAHA (13. května 2009) – Zpravodajská televize Z1 se stala hlavním mediálním partnerem letošního festivalu Letní shakespearovské slavnosti 2009 (LSS). Po nedávném partnerství s Mezinárodním filmovým festivalem Febiofest 2009 tak stanice přichází s další velkou kulturní událostí. Informace o dění na nejstarším a největším evropském open-air divadelním festivalu svého druhu nabídne Z1 ve zpravodajských relacích a dalších pořadech.

Sdílet

Zpravodajství z festivalového dění, přehledy probíhajícího programu i aktéři letošních slavností jako hosté v pořadech Z1, nejen to bude nabídka stanice k letošním LSS. „Shakespearovské slavnosti už léta neodmyslitelně patří mezi události, které si kulturní veřejnost nenechává ujít. Slavnosti každoročně navštíví rekordní počty diváků – téměř 90 tisíc za sezónu, a jsou to přesně ti lidé, které se snažíme oslovit také my – vzdělaní, chytří, vnímaví. Takové významné události na Z1 patří – což ukázalo už partnerství s Febiofestem,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Pravidelný zpravodajský servis z festivalu nabídne Z1 divákům formou denních přehledů doplněných mimo jiné o informace o předprodeji, aktuální události nebo pohledy do zákulisí. První reportáž přinese Z1 už 13. května ze zahájení zkoušek. V průběhu konání LSS nebudou chybět rozhovory s vybranými osobnostmi festivalu v diskusních pořadech Z1 ani aktuální informace na internetových stránkách www.z1tv.cz.

Hlavní novinkou letošní přehlídky her Williama Shakespeara, která proběhne od 25. června do 3. září 2009 na celkem sedmi scénách, bude komedie Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka jako Falstaff a Simona Stašová jako paní Pažoutová.

LSS 2009 budou v Praze na dvou scénách (v prostorách Nejvyššího Purkrabství Pražského hradu a na nádvoří Lichtenštejnského paláce), další představení uvidí diváci v Brně, Bratislavě, Ostravě a také v Košicích a ve Zvolenu. Festival nabídne deset titulů, z toho tři premiéry a letos také dva tituly v angličtině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).