Hlavní navigace

Z1 představila vizuální styl

[Tisková zpráva] PRAHA (22. května 2008) – Připravovaná digitální televize Z1 představila vizuální styl, který bude doprovázet její zpravodajství a ostatní programy. První česká komerční zpravodajská televize připravuje start vysílání na začátek června.

Sdílet

Znělky pro Z1 připravilo grafické studio Oficína Lukáše Fišárka a Marka Cimbálníka, obrazovou a zvukovou postprodukci zajistili Avion Film a Avion Sound. Hudbu složil Jan Čechtický. „Autory grafické a hudební podoby naší televize jsme vybírali z okruhu známých i méně známých profesionálů v tomto oboru. Potěšilo nás, že všichni přišli s novými, neokoukanými návrhy, ze kterých nebylo lehké si vybrat,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Znělky Z1 jsou složeny z reálných záběrů nejrůznějších motivů doplněných animacemi. Infografika je inspirována světovým standardem komerčních zpravodajských stanic. „Forma sdělovaných informací je stejně důležitá jako jejich obsah. Divák by měl vnímat informace jako celek, včetně všech jejich součástí. Připravili jsme znělky dynamické, moderní, odpovídající charakteru komerční zpravodajsko-publicistické televize,“ dodává Martin Mrnka.

Kontinuální zpravodajství doplní v programu Z1 atraktivní dokumenty, tematické magazíny, originální talk show a diskuse. Premiérovým dokumentem Z1 bude „Earth from Above“ světoznámého francouzského fotografa Yann Arthus-Bertranda. „Earth from Above je ojedinělý dokument, jaký žádná z českých televizí dosud nenabídla. Autor se v úchvatném, emocemi nabitém portrétu Země zamýšlí nad otazníky budoucnosti. Biodiverzita, globální oteplování, pitná voda, energie a společné soužití jsou jen některými z nich. Pro naše diváky jsme připravili osm hodinových dokumentů na čtyři hlavní témata,“ uvádí Denisa Dufková, konzultantka pro akvizice Z1.

Dokument divákům připomene úspěšnou výstavu velkoplošných fotografií Yann Arthus-Bertranda – Země krásná neznámá, kterou před dvěma lety na Kampě vidělo více než milion návštěvníků a jejíž pokračování se bude konat od 11. června do 30. září 2008 na pražském náměstí Republiky.

Z publicistických pořadů Z1 nabídne například Hard talk Barbory Tachecí nebo 18 minut Haliny Pawlovské, Milana Knížáka, Igora Chauna, Eugena Kordy či Petry Procházkové.

Signál Z1 si mohou pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, Ostravsku a v Plzni. Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a internetu bude stanice dostupná na celém území ČR.