Hlavní navigace

Z1 první v obraze - posouvá večerní zpravodajskou relaci

[Tisková zpráva] PRAHA (6. května 2009) – Zpravodajsko-publicistická televize Z1 připravila v rámci svého vysílání několik novinek. Hlavní změnou je od pondělí 11. května rozšíření večerní zpravodajské relace o 15 minut. Dosud hodinové večerní zprávy na Z1 tak začnou místo 19:00 už v 18:45. V 19:00 začne jejich ekonomická část. Sloganem rozšířených zpráv je „První v obraze“. Zároveň s touto časovou změnou dojde i ke změně zpravodajské vysílací grafiky, infolišty (tickeru) a ekonomického crowlu. Od poloviny května zpestří programové schéma také nová relace Bod obratu.

Sdílet

„Naši diváci získávají nejaktuálnější zprávy kdykoli během celého dne. Často o dost rychleji než naše televizní, ale i internetová konkurence. Část diváků je ale zvyklá na velkou souhrnnou zpravodajskou relaci. Protože televizní čas před osmou večerní je v České republice tradičně věnován zpravodajství, rozhodli jsme se divákům nabídnout tuto hodinu a čtvrt dlouhou alternativu. Sestává ze zpráv z domova, zahraničí, ekonomiky, sportu, počasí, dopravy a showbizu. Jako jediná z českých televizí nabízíme v tomto čase i aktuální komentáře,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Změna večerního zpravodajského servisu souvisí také s novou dramaturgií tohoto večerního bloku. První Večerní zprávy (18:45) přinesou souhrn nejdůležitějších událostí z domova, ze světa, ekonomiky a přehled počasí. Následná Ekonomika dne (19:00) nabídne živě moderované hlavní ekonomické informace doplněné mimo jiné o burzovní a měnové přehledy. Druhé Večerní zprávy (19:15) rozšíří komentáře k hlavním domácím i ekonomickým událostem. Večerní zpravodajskou hodinku Z1 uzavře Sport (19:45).

Úpravou prošla také vysílací grafika stanice. Stávající podobu informačních lišt a titulků nahradí od pondělí 11. května méně konzervativní modernější, dynamičtější a živější vzhled.

Středeční večery Z1 ve znamení exkluzivních diskusí
Od 13. května přibude ve vysílacím schématu Z1 nový pořad – Bod obratu. Pravidelný 14-ti deník bude střídat každou druhou středu exkluzivní diskusi Leaders Club. Moderátoři Aneta Snopová a Jan Zika nabídnou detailní pohled na témata, která úzce souvisejí s našimi životy. Události z ekonomiky, společnosti, z domova i ze světa podají během hodinového pořadu v souvislostech a pomohou zjistit, jak se věci skutečně mají. Do diskuse s hosty se budou moci zapojit i diváci a to prostřednictvím telefonu, emailu nebo SMS zpráv.

Volební eurospeciál
K nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu (EP) připravuje Z1 samostatný volební speciál, který se bude prolínat celým vysíláním od pátku 5. června do pondělí 8. června. Největší prostor dostane v sobotu 6. června od 15:00. „Máme připravené nonstop volební vysílání. To bude obsahovat především průběžné a poté samozřejmě i konečné výsledky voleb v České republice. Postupně ale budeme do vysílání zapojovat i podrobné výsledky z dalších zemí EU. Online data získáme, podobně jako u podzimních krajských a senátních voleb, od Českého statistického úřadu a v případě ostatních zemí Evropy od evropských institucí,“ uvádí Hanuš Hanslík, šéfredaktor zpravodajství Z1.

Podobně jako při podzimních volbách doplní i toto volební vysílání živé vstupy z volebních štábů nejvýznamnějších politických stran a informace od zahraničních zpravodajů Z1. Nebudou chybět ani komentáře k průběhu voleb od komentátorů, politologů a analytiků přítomných ve studiu Z1. Moderovat budou Jan Němec a Aneta Snopová. Přehled nejdůležitějšího dění a informací nabídnou také internetové stránky www.z1tv.cz.

Tématu voleb do EP se Z1 zabývá už v těchto týdnech. Kandidáti na europoslance jsou pravidelnými hosty moderátorky Barbory Tachecí v pořadu Interview B.T. Volební duely jednotlivých kandidátů nabízí od pondělí 4. května také relace To říkáte Vy!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).