Hlavní navigace

Za hranice se vydejte s Domena.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Za hranice se vydejte s Domena.cz

Praha, 1. 9. 2004 – Na webových stránkách www.domena.cz lze registrovat německou národní doménu DE za 500 Kč ročně. Kromě tohoto zlevnění je nabídka registrací domén obohacena o nové národní domény Itálie, Maďarska, Francie a Ukrajiny.

Nová nabídka firmy Ignum se snaží oslovit především podnikatele, kteří působí na zahraničních trzích. Pro ně může být nezbytností provozovat webovou prezentaci nebo elektronický obchod v lokálním jazyku a na národní doméně. Pro koncové zákazníky z Německa bude pravděpodobně přívětivější internetová adresa s domácí koncovkou DE. Cena německé národní domény DE klesla u Ignumu na 500 Kč ročně.

Ke stávajícím zahraničním doménám v nabídce přibyly čtyři nové: IT, HU, FR a IN.UA. Jedná se o národní domény Itálie, Maďarska a Francie, v posledním případě jde o subdoménu Ukrajiny. Ceny těchto domén se pohybují od 800 korun ročně za doménu IN.UA po 3 200 Kč ročně za národní doménu Itálie.

Zajímavostí v nabídce domén jsou internetové adresy exotických zemí, které jsou nezřídka využívány. Například pro akciové společnosti přichází v úvahu doména Americké Samoi s koncovkou AS. Za dvouroční registraci zaplatí zákazník 3 990 Kč. Ostrov Tonga pak prodává „svou adresu“ s koncovkou TO za 4 590 korun na dva roky.

Společnost Ignum s.r.o. (www.ignum.cz) poskytuje profesionální hostingové služby od roku 1998. V současnosti hostuje přibližně 8 tisíc virtuálních serverů a patří mezi přední české společnosti nabízející registraci domén, virtuální hosting, dedikovaný hosting a server-hosting včetně aplikačních služeb.

Kontakt:

Marek Kuchler, IGNUM s.r.o.
E-mail: marek.kuchler@ig­num.cz
Internet: http://press.ig­num.cz