Hlavní navigace

Za první dva měsíce roku 2011 Aukro podpořilo charitu vybranými 241 000 Kč

[Tisková zpráva] V minulém týdnu úspěšně skončila dražba fimfárovské loutky Štěstí, která se vydražila za 100 300 Kč. Společně s unikátní faksimilií historické knihy, která se prodala v lednu za 140 700 Kč, tak Aukro umožnilo vybrat za první dva měsíce roku téměř čtvrt milionu korun na charitativní účely. Výtěžek z prodeje Štěstí podpořil centrum Paraple, částka za faksimilii pomohla sdružení Život dětem.

Sdílet

Prozatím poslední usku­tečněná  aukce, kdy se dražila loutka Štěstí, vzbudila obrovský zájem. „Máme ohromnou radost, že aukce vyvolala takové ohlasy. Vystavenou loutku si na internetu prohlédlo na tři tisíce zájemců, dražby se jich účastnilo 17 a poslední příhoz proběhl doslova v poslední vteřině. Věříme, že částka přesahující 100 000 Kč pomůže centru Paraple realizovat další dobročinné projekty,“ říká producent filmu Fimfárum Martin Vandas.

Kromě dražby loutky se na Aukro.cz v lednu uskutečnila dražba faksimilie Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého, jejíž cena se vyšplhala na 140 700 Kč. „Aukce začínala na jedné koruně a zúčastnilo se jí 32 dražitelů. Výtěžek celé dražby byl určen pro občanské sdružení Život dětem,“ říká David Vychytil, provozní ředitel nákupní galerie Aukro.cz. Aukro se charitativním dražbám věnuje už od svého vzniku. V minulosti se dražila například kytara zpěvačky Anny K., dresy hokejových šampionu nebo originální fotografie Jana Saudka.

„Charitativní dražby jsou pro nás i naše uživatele prostředkem, jak podpořit úsilí a činnost charitativních organizací a přispět tak na dobrou věc,“ vysvětluje David Vychytil z Aukra a dodává: „U klasického zboží sice aukce ustoupily pevným cenám, ale charitativní dražby zůstávají i nadále velmi oblíbenou součástí Aukra.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).