Hlavní navigace

Zábavný víkend na Nově pro celou rodinu

[Tisková zpráva] Program, u jehož sledování si přijde na své celá rodina, připravila svým divákům pro nadcházející víkend televize Nova. Pestrou nabídku pohádek a komedií doplní v neděli vpodvečer přímý přenos Velké ceny Kanady, kvůli němuž bude vysílána hlavní zpravodajská relace Televizní noviny o hodinu dřív, tedy v 18.30 hodin.

Sdílet

Praha, 10. června 2011 – Diváci televize Nova se v nadcházejícím víkendu rozhodně nudit nebudou, v pestré nabídce víkendových pořadů si totiž najde každý to své. Příjemné chvíle, strávené u obrazovky, vyvrcholí v neděli vpodvečer přímým přenosem Velké ceny Kanady, na niž netrpělivě čekají fanoušci všech generací. Kvůli časovému posunu odstartuje přímý přenos osmého závodu Mistrovství světa jezdců Formule 1 na trati v kanadském Montrealu v 18.55 našeho času. Proto televize Nova posouvá vysílání hlavní zpravodajské relace dne, Televizních novin, již na 18.30!

Víkendová nabídka pohádek zahájí již dnes večer v prime time od 20 hodin nezapomenutelnou pohádkou režiséra Václava Vorlíčka Jak se budí princezny, v hlavních rolích s Janem Hrušínským, Marií Horákovou a Janem Krausem. Na motivy klasické pohádky O Šípkové Růžence napsala scénář Bohumila Zelenková, manželka a blízká spolupracovnice scenáristy Otto Zelenky a matka scenáristy a režiséra největších diváckých hitů posledních let Petra Zelenky, který mimo jiné natočil hořkou komedii Příběhy obyčejného šílenství, jehož koproducentem byla televize Nova.

V sobotním hlavním vysílacím čase se s hrdiny americké komedie Dům snů přesvědčíme, že každá výhodná koupě nemusí být vždy výhodná a každý dům, který vypadá na první pohled jako dům snů, jím opravdu je. Hrdinu snímku Nicka Personsa (Ice Cube), který si s rodinou vyhlédne pěkný domek a koupí ho, aniž si ho předem pořádně prohlédne, čeká série katastrof, které jistě pobaví všechny kromě něj, a neméně úsměvné budou i jeho snahy dát vše do pořádku svépomocí. V příběhu jakoby vystřiženém z naší reality se leckterý divák v Nickovi pozná a vychutná si jeho trampoty v duchu úsloví „sousedovo neštěstí, moje největší radost“.

O pořádnou porci zábavy nebude ochuzen ani nedělní večer. Postará se o to nesmrtelná komedie Černí baroni, natočená podle stejnojmenného satirického románu nezapomenutelného spisovatele a humoristy Miloslava Švandrlíka, jenž publikoval i pod pseudonymem Roman Kefalín. Vrátíme se s ní do 50. let 20. století, kdy na Zelené hoře vládl 66. pomocnému technickému praporu major Terazky a Švandrlíkův asistent režie se setává pozorovatelem absurdního dění, organizátorem veřejné estrády, chovatelem erárních čuníků, zběhdm a nakonec nepřímo i příčinou katastrofy v podobě generálských prověrek. Román vyšel poprvé v roce 1969 v Havlíčkově Brodě, jeho druhé vydání už bylo zabaveno. Další vycházela v zahraničí a šířila se československem většinou v podobě kopírákových exemplářů. Na pulty knihkupectví se legálně dostalli Černí baroni znovu až v roce 1990 a filmového zpracování se dočkali o dva roky později. V režii Zdeňka Sirového diváky potěší i skvělé herecké výkon Pavla Landovského (major Haluška alias Terazky), Ondřeje Vetchého (Roman Kefalín), Miroslava Donutila (poručík Troník), Aloise Švehlíka (kapitán Hronec), Josefa Dvořáka (nadporučík Mazurek), Jiřího Schmitzera (poručík Hamáček), Rudolf Hrušínský ml. (MUDr. Hořec), a řady dalších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).