Hlavní navigace

Zabezpečte svoji síť kvalitním firewallem

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zabezpečte svoji síť kvalitním firewallem

Praha, 13. září 2004 – Potřeba ochrany roste, protože útoky jsou stále důmyslnější a složitější. Odborníci na IT tak mají před sebou stále těžší úkoly. Objevil se zcela nový typ útoků zaměřený na aplikace, který obchází běžně používané ochranné opatření. Rostoucí počet nových zabezpečení, z nichž každé je navrženo k potlačení nového nebezpečí, soupeří o čas a pozornost už tak dost přetížených IT pracovníků. Aby vedoucí pracovníci v oblasti zabezpečení byli schopni vše obsáhnout, musí být schopni řídit celou řadu zabezpečovacích produktů, včetně firewallů, antivirových programů, antispamu, VPN a web filtering systémů, z nichž každý má vlastní management rozhraní, protokolové (log) soubory a řešení problematiky technické podpory. Příliš mnoho systémů se pokouší řešit příliš mnoho problémů. Tento trend nemůže již dále pokračovat. Je čas spojit všechny funkce v jednu.

Jedno z kvalitních řešení dostupných na současném trhu nabízí společnost Secure Computing. Tato společnost se specializuje na zabezpečení spojení mezi lidmi, aplikacemi a sítěmi více než 20 let. Zařízení Sidewinder G2 Security Appliance, poskytuje nejen účinný firewall a bezpečnou firemní gateway společnostem které mají propojené sítě a sdílené aplikace, ale také chrání organizace před viry, spamy a riziky spojenými s využíváním internetu zaměstnanci a bezpečně rozšiřuje možnosti vzdáleného přístupu pro zaměstnance, partnery a zákazníky přes VPN služby a řízený přístup. Vývoj bezpečnostní brány Sidewinder sahá až do poloviny 80 let, kdy Secure Computing v rámci zakázky pro armádu USA vyvinul řešení na ochranu armádní komunikace. Dnes má společnost přes 12000 zákazníků ve více než 70 zemích světa a patří mezi přední poskytovatele špičkových bezpečnostních řešení (www.securecom­puting.com) pro ochranu vnitřní sítě (www.sidewinder­.com, autentizaci (www.safeword­.com) a URL filtraci (www.smartfil­ter.com).

Sidewinder G2 Security Appliance společnosti Secure Computing splňuje požadavky rychle se rozvíjejícího trhu zabezpečovacích zařízení. Sidewinder G2 je all-in-one bezpečnostní gateway, která v sobě zahrnuje všechny potřebné funkce a sjednocuje řízení vícečetných zabezpečovacích funkcí v jediném zařízení. Výrazně snižuje počet produktů, které musí IT Security Manager zakoupit, nainstalovat, naučit se, spravovat a aktualizovat a na jejichž ochranných schopnostech závisí.

Dokonalým základem Sidewinder G2 Security Appliance je vlastni vysokorychlostní operační systém SecureOS®, využívající technologii Type Enforcement®. Technologie Type Enforcement využívá strategii izolace a chrání každou součást systému, každý soubor, adresář nebo aplikaci na platformě. Chrání řízení periferních jednotek, jádro operačního systému, operační systém jako takový a co je nejdůležitější, chrání před splněním hackerských snů: před nepovoleným přístupem ke zdrojům (root access).

Strategie Applikačních obran od Secure Computing je jádrem mnohovrstevného ochranného systému. Schopnost čelit a zabránit jak známým, tak neznámým útokům, je silnou stránkou zařízení. Důležitou součástí Application Defences je i kontrola obsahu webu a e-mailů. Novější viry a červi, včetně „zero-day“ červů, se často skrývají v elektronické poště nebo na webových stránkách. Antivirová a antispamová technologie, prohlížející obsah e-mailových zpráv a webové filtry chrání proti těmto typům útoků, stejně jako proti s nimi spojeným ohrožením malware a spyware, které může být tajně nainstalováno do firemní sítě. Sidewinder sleduje obsah aktuální elektronické pošty, kontroluje přiložené soubory, prohledává do hloubky každý packet – ne pouze hlavičky, ale také obsah – zastaví zhoubný software, aby se nedostal dovnitř a utajené informace se nedostanou ven. Sidewinder G2 je jiný právě tím, že poskytuje celou škálu různých typů ochrany, jak provozu směrem ven, tak i dovnitř.Stri­keback, detekční a automaticky chránící mechanismus, rozpozná útok DoS a „zahodí“ IP zdroje útoku do virtuální „černé díry, tzv. black hole“, která útok udrží mimo síť, a zajistí, že jakékoliv další DoS útoky z téže adresy jsou automaticky vyřazeny.

Krátké shrnutí vlastností Sidewinder Security Appliance:

 • Dosud nepřekonaný firewall s integrovaným SecureOS® chráněným technologií TypeEnforcement®
 • Multiprotokolové filtrování obsahu od vrstvy 3 do vrstvy 7 OSI modelu
 • Bezpečné služby Secure MAIL, Web a DNS (split servers běžící přímo na firewallu)
 • Vestavěný antispam a antivirus
 • Služby IPSec i bezklientské SSL VPN,
 • Integrované IPS/IDS s varováním v reálném čase a automatickou odpovědí Strikeback®,
 • Filtrování obsahu odchozího internetového spojení zaměstnanců (URLs, IM, P2P, ActiveX, Java)
 • Nástroje pro URL filtrování a řízení využívání zdrojů Internetu zaměstnanci
 • Detekce anomálií protokolu,
 • Systém auditu s nejširším záběrem na světě a forenzní kvalitou.
 • Centrální řízení stovek appliancí pomocí Sidewinder® G2 Enterprise ManagerTM
 • Dostatečný výkon i pro gigabitové sítě (jednoprocesorové až čtyř procesorové platformy)
 • Víceúrovňová autentizace pomocí jednorázových hesel se SafeWord RemoteAccess
 • Jednotná hardwarová platforma pro 12 appliancí pro malé sítě i velké korporace

Více informací o produktu získáte také na kontaktu: SkyNet, a.s, Na Rybníčku 5, Praha 1, Hybešova 42, Brno 2, info@skynet.cz, www.skynet.cz. Společnost je výhradním distributorem produktů pro ČR a SR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).