Hlavní navigace

Začíná natáčení druhé řady Místa v životě

[Tisková zpráva] Právě dnes začíná natáčení druhé řady úspěšného seriálu TV Nova Místo v životě, na jehož první řadu, vysílanou na jaře tohoto roku, se v průměru dívalo 2,26 miliónů diváků starších 15 let. Bylo jich o celého půl miliónu více než těch, kteří sledovali osudy hrdinů v době, kdy se seriál poprvé objevil na obrazovkách pod názvem Místo nahoře. Další pokračování příběhu obyvatel malého města Žďár a přilehlého satelitního městečka opět natáčí režisér Jiří Chlumský s Ondřejem Vetchým, Annou Šiškovou, Janem Hrušínským, Simonou Stašovou a Miroslavem Táborským v předních rolích. Novou postavu, která vstoupí do osudů hlavních hrdinů, ztvární Ivana Chýlková.

Sdílet

Praha 20. listopadu 2006 – Půl roku poté, kdy TV Nova odvysílala poslední díl úspěšného třináctidílného seriálu Místo v životě, začal režisér Jiří Chlumský natáčet jeho další pokračování. Tentokrát bude mít šestnáct dílů, v nichž na hrdiny znovu čeká řada dramatických zvratů a událostí, nové lásky, vypjaté emoce i komplikované osobní vztahy se svými vítězstvími a prohrami. Scénář napsali Hana Cielová, Miroslav Vaic a Petr Hudský, hlavním kameramanem je Tomáš Juríček. Hudbu k novému pokračování Místa v životě složí opět Michal Pavlíček. Místo v životě II vyrábí pro TV Nova producentská společnost Space Films.

Diváci se mohou těšit na setkání s oblíbenými hrdiny v čele s novinářem Janem Kadlecem (Ondřej Vetchý) a starostkou Žďáru Petrou Janatovou (Anna Šišková), jejichž láskyplný vztah projde těžkou zkouškou, způsobenou rodinným neštěstím i zákulisním bojem Petřina bývalého muže, právníka Vladimíra Janaty (Jan Hrušínský). Také manželé Lukešovi (Simona Stašová, Miroslav Táborský) se budou muset vyrovnat s řadou velkých rodinných změn.

Do příběhu vstoupí zbrusu nová dominantní postava – šéfredaktorka místních novin Simona Klívrová (Ivana Chýlková), dávná láska Jana Kadlece. V dalších nových rolích se mj. představí herci Ladislav Frej jako otec Moniky, někdejší chůvy malého Pavlíka Janaty, či Marek Taclík.

Vedle těchto postav se setkáme i s dalšími známými – charismatickým podnikatelem Rokytou (Tomáš Hanák), Lenkou Rokytovou (Petra Jungmanová), Romanou Kadlecovou (Bára Munzarová), policistou Šrédrem (Bob Klepl), paní Veselou (Ljuba Krbová) a dalšími.

Atraktivitu seriálového příběhu umocní natáčení v reálných prostředích – v Praze, ve Slaném, v Hobšovicích, v okolí Okoře, a ve vilovém satelitu nedaleko Mníšku pod Brdy.

Nové pokračování seriálu Místo v životě uvidí diváci na obrazovce TV Nova v roce 2008.